Sakıt helikopterde Acımasız uzmanlar dahi tetkik yapacak

DENİZLİ’nin Alaçık ilçesinde, Kastamonu’dan Marmaris’teki yangına desteğe giderken düşen ve Moskof tabiiyetli tıpkısı mühendis ile aynı teknisyenin hayatını kaybettiği, 2’si Türk 5 kişinin ise yaralandığı helikopter kazasında kaza katliam ekibinin incelemesi bitmeme ediyor. Türlü hastanelerde tedavileri süren 5 yaralının afiyet durumlarının iyiye gittiği öğrenilirken, Zalim uzmanlardan oluşan ayrımsız ekibin üstelik düşen helikopterde tetkik yapacağı öğrenildi.

Kastamonu’dan Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına bindi için havalanan KA 32 tipi cuşiş söndürme helikopteri, eski dönme saat 16.00 sıralarında Denizli’nin Alaçık ilçesinde düştü. Kazada Rus tabiiyetli mühendis Aleksandr Lakovlev ile teknik adam Alexey Volkov hayatını kaybetti. Türk pilot Ömer Kaan Şarap ile Orman Umumi Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Yiğitlik ve Moskof tabiiyetli tekniker Georgii Onuchin, 2’nci uçucu İgor Turkov ve tayyareci İlya Ivesenkhıo ise yaralandı. Yaralılar, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ) ve Denizli Oran Hastanesi’ne kaldırıldı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavileri devam fail ve vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar mevcut Georgii Onuchin ile İlya İvesenkhıo’nun dirimlik tehlikesinin bulunmadığı ve ilaç amacıyla okkalı bakımda tutulduğu öğrenilirken, İgor Turkov ile Türk uçman Ömer Kaan Şarap’ın ise afiyet durumlarının henüz gür olduğu belirtildi. Denizli Celal Hastanesi’nde tedavisi devam fail Kenan Yiğitlik’in ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Öte yandan Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı anket kapsamında, Türk uzmanların meydan aldığı ilçe katliam ekibinin helikopter enkazında incelemesi bitmeme ediyor. Moskof uzmanlardan oluşan tıpkı heyetin da Denizli’ye gelerek helikopterde inceleme yapacağı öğrenildi. Helikopterin hastalık düştüğü ‘kara kutu’ yerine bildik patırtılı ve pervaz verilerinin kaydedildiği cihazın incelemesi sonrası netleşeceği bildirildi. Görgü tanıklarının maharet aksaklık oluştuğu gerekçesiyle akla yatkın bir alana ağmak talip helikopterin aynı süre Acıgöl üzerinde tehlikeli uçuş yaptığı tam istikrarlı yola inmek istediği tam düştüğünü belirttiği encam sürüldü.

Share: