Sakarya’dan gücük gelişmemiş

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Erenler’üstelik bitmeme fail enfrastrüktür çalışmalarıyla ilgili sürücüleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bölgede bati bire bir şekilde bitmeme fail icraat kapsamında 5 Ilk Teşrin sabah saatlerinden itibaren geçerli olmak üzere Zübeyde Karı Caddesi ile Akşemsettin Caddesi’nin kâh kısımları trafiğe kapatılacak. Vatandaşların gidiş geliş işaretlerine akıllıca namına almaşık güzergahları kullanması kebir murat olunur.” ifadesine düz verildi.

Sapanca’birlikte “Kült Görevlileri Haftası” kutlandı

Sapanca’birlikte 1-7 Teşrinievvel Camiler ve Kült Görevlileri Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Sapanca Müftülüğünce gerçekleştirilen etkinliğe, Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Özcan Dikkat, İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Yavuz Semih ve müftülük personeli katıldı.

Kaymakamı Canpolat, programda yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir köşesinde fedakarca bakım veren din görevlilerine ara bulucu ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlattığını belirterek, “Benzeri zamanda sosyal sorunlara üstelik çözüm arayan şanlı tıpkısı vazifeyi namına getirmektedirler.” dedi.

Belediye Başkanı Ilgi ise kült görevlileri ve camiler amacıyla ellerinden mevrut hizmeti yapmaya gayret gösterdiklerini dile getirerek, “Camiler hepimizindir. Biz bile göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı adalet, gerçek içerisinde sürdürüyoruz. Temas ahit rey ve taleplerinize açığız.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Şehremini Mefret’den Sakarya Baro su ile Baytar Hekimler Odasına hayırlı olsun ziyareti

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Muhteşem, Sakarya Barosu Dümdüz Genel Yerleşmiş sonrasında Baro Başkanı seçilen İlknur Ebiz Baht ile Sakarya Baytar Hekimler Odasının kullanılmamış başkanı olan Volkan Toker’e adamakıllı olsun ziyaretlerinde bulundu.

Koca, iz kuruluşlarıyla güzel tıpkı uyum yakaladıklarını anlatım ederek, bağlantı ve beraberliklerinin bitmeme edeceğini belirtti.

Geleneksel okçuluk heyecanı SUBÜ’bile yaşanacak

Sakarya Kullanışlı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Anadan Görme Türk Sporları Mektepli Topluluğu organizasyonuyla Üniversitelerarası Anadan Görme Okçuluk Puta Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, yapılanma 23 Ekim’dahi SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Sınırlanmış Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinliğe SUBÜ Geleneksel Okçuluk Takımının beraberinde Bayburt Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Esenlik Bilimleri Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi de katılacak.

Kadın ve koca takımlarının düz alacağı aktiflik, Türkiye Anadan Görme Türk Okçuluğu Federasyonunun talimatlarına göre yapılacak ve müsabakaları federasyonun görevlendirdiği hakemler yönetecek.

Hendek Şehremini Babaoğlu, Çıkmaz Hayvanları Geçici Bakım Evini görüşme etti

Trap Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve öğrenciler, 4 Ekim Hayvanları Siper Haset dolayısıyla Trap Belediyesi Sokak Hayvanları Eğreti Hizmet Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni görüşme etti.

Babaoğlu, kaza merkezinde 15 çaça evi dahi oluşturduklarını belirterek, “Çıkmaz Hayvanları Geçici Hizmet Evi ve Iyileştirme Merkezinde 830 can dostu konuk ediliyor. Şu asıl büyüklüğünde merkezimizde 500 cana akur aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 birey dostumuzu ise eskimemiş yuvalarına kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

Barınaktaki hayvanların kendilerini katıksız ortamda hissetmeleri ve güvenli bir şekilde yaşayabilmeleri üzere cansiparane çalıştıklarını vurgulayan Babaoğlu, “Can dostlarımızı barınağımızda otama ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları emanet alanları olan doğaya yeniden hoşgörüsüz bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi hemen tıpkısı ahit değil, herhangi bir dolaşma göstermeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Share: