Sakarya spor haberleri… Sakarya Büyükşehir El Topu Takımı, 5’te 5 için sahaya çıkacak

Sakarya Büyükşehir El Topu Takımı, ligin 5. haftasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni konuk edecek. Karşılaşma öncesi açıklamalarda mevcut Başantrenör Mehmet Fatih Işık, “Bu karşılaşmayı de kazanarak 5’te 5 ile yolumuza aylamak istiyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı, Hentbol Rical Süper Ligi’nin 5. haftasında evinde konuk edeceği Trabzon Büyükşehir Belediyesi karşılaşması için hazırlıklarını sürdürüyor. Ligde önceki 4 haftayı kayıpsız güzeşte ve puan tablosunun zirvesinde düzlük kayran büyükşehir, galibiyet serisini devam etmek istiyor. 3 haftalık milli aranın ardından gine lige odaklanan büyükşehir, 22 Ekim Cumartesi günü Serdivan Spor Salonu’nda saat 17.00’da Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni misafir edecek. Maç öncesi hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir’dahi Sarrafiye Antrenör Mehmet Fatih Işık, savaşım için hazırlıklarını dokunaklı ayrımsız şekilde sürdürdüklerini kaydetti. Türk hentbolunun doğru ekiplerinden Spor Kaba But karşısında elde edilen galibiyetin haddinden fazla değerli olduğunu anlatım eden Işık, milli araya moralli girdiklerini, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ni üstelik mağlup ederek 5’te 5 ile yola devam etmeyi hedeflediklerini belirtti.

“3 kupadan genişlik az 1 tanesini bu şehre anlatmak istiyoruz”

Sakarya’bile ayrımlı bir spor kültürü olduğunu tamlayan Işık, “Dışarıdan gelmiş bire bir antrenör adına bu durumu iliklerime büyüklüğünde hissedebiliyorum. Sakarya halkının spora olan ilgisini ve alakasını bulunduğum değme yerde görüyorum. Sakaryaspor’bile şu dakika ligde gür gidiyor. Spor branşları arasında şehrimizi en üst ligde düzen ediyoruz. Sporseverlerin maçlarda bizleri boydak bırakmamalarını istiyoruz. Türkiye Kupası, Süper Yürek ve öbek kupasına talibiz. Bu 3 kupadan en birkaç 1 tanesini bu şehre tebliğ etmek istiyoruz. Oyuncularımızda beribenzer farkında. Haddinden Fazla kızıl, koca oyuncularımız var. Sakarya’mıza yığın şampiyonluğu neşelendirmek istiyoruz ama değişik kupalara üstelik talibiz” dedi. – SAKARYA

Share: