Sakarya haberi! Sakarya Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünden okul sporları alanında başarı

Sakarya Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Ekol Sporları Birimi, geçen mevsim okul sporları alanında Türkiye ikincisi oldu.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Mili Terbiye Müdürlüğünün koordinasyonuyla düzenlenen ekol sporları çalışmalarının, kentin her yıl talih sıralamasında önceki 5 içerisinde düz almasını sağladığı belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan değerlendirme kriterlerine bakarak, bu sene Sakarya’da öğrenim gören yaklaşık 180 bin öğrenciden 60 bininin lisanslı şekilde spor yapmasının sağlandığı ve rastgele 3 öğrenciden birinin okul sporları organizasyonlarına karışma edildiği aktarıldı.

Bu çalışmaların 2021-2022 yetişek ve öğretim yılında meslek sporları alanında Sakarya’nın Türkiye ikincisi olmasını sağladığı ifade edildi.

Başarıda behre sahibi olanlara teşekkür edilen açıklamada görüşlerine kayran sunulan Toyluk ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, okullarda spor kültürünü yaygınlaştırmak ve arsıulusal okul sporları müsabakalarında ülkeyi başarıyla mandepsi etmenin bildirme balaban şiarları olduğunu vurguladı.

Alt yapı ve kabiliyet tespiti projeleri hazırlayarak çaplı öğrencileri keşfetmek yerine kurum yerine alevli emek içerisinde olduklarını aktaran İnanç, ayrıca yerel, millî ve uluslararası yarışma ve organizasyonlar amacıyla kısa, orta ve detaylı vadeli plan ve programlar içre çalıştıklarını kaydetti.

İnanç, başarıda desteği olan ve emeği güzeşte herkese teşekkür etti.

Share: