Sağlık namına merak edilen seçme husus Radyo Başakşehir’de

Türkiye’nin genişlik haddinden fazla dinlenen genel ağ radyolarından Radyo Başakşehir’da “Seda Entelektüel ile Sağlığın Ritmi” sakil içtenlikle bitmeme ediyor. Bevliye Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Akbulut’un mihman olduğu bu haftaki programda prostat büyümesi ve prostat kanseri konuşuldu.

Radyo programcısı Ses Işıklı’ın hazırlayıp sunduğu “Sağlığın Ritmi”, Radyo Başakşehir dinleyicileri ile buluşmaya bitmeme ediyor. Ses Görgülü’ın bu haftaki konuğu Medipol Bahçelievler Hastanesi’nden Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Fatih Akbulut oldu. Kestanecik büyümesi ve prostat kanserine dair konuların ele alındığı programda dinleyiciler, sorularını sosyal medya üzerinden birlikte iletti. Dinleyicilerin pahal rabıt gösterdiği program, seçme perşembe günü saat 15.00 ila 16.00 beyninde yayınlanıyor.

“Erken tanı çok cesim”

Programda kestanecik büyümesi ile prostat kanseri teşhis ve tedavisi cümle yönleriyle konuşuldu. Ailede kestanecik öyküsü olan erkeklerin 40 yaşından, karı öyküsü olmayanların ise 45 yaşından itibaren ahenktar arama yaptırmalarının önemine ilgi çekici Akbulut, “Prostat büyümesi şikayetleri başladığında yahut 50 yaşından itibaren rutin kontrollere gelindiğinde bu şikayetleri taharri altına alabilme ve otama edebilme seçeneklerine sahip olabildiğimiz üzere erken tanılama çok koskocaman” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: