Sağlam Şentürk yurtta kalan öğrencilerle buluştu

Adlı sanatçı Zorlu Şentürk, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’nın “Tüvana Bakış Açısı Programı” çerçevesinde GSB Denizli yurtlarında küsurat öğrencilerle buluştu.

Ünlü sanatkâr Zorlu Şentürk, Denizli Gençlik ve Spor Bakanlığının “Zinde Açılım Programı” çerçevesinde Denizli’deki GSB yurtlarında barınan darülfünun öğrencileri ile tıpkısı araya geldi. Pamukkale Yurdu Konuşma Salonu’nda planlı programda öğrencilerle yaptığı söyleşide, yaşadığı güçlükler karşısında avlu tecrübelerini paylaşan Sağlam Şentürk, şarkılarıyla da gençleri eğlendirdi. Gençlerin kendisi hakkında düşkünlük ettiği soruları yanıtlayan sanatçı, öğrencileri sahneye çağırarak ta gelişigüzel şarkılar söyledi.

Bakan Kasapoğlu telefonla bağlandı

Programın yapıldığı salonu tıklım tıklım dolduran çoluk çocuk kendilerine hatıra kalacak bir akşam ezanı yaşadı. Programa Toyluk ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu de telefon bağlantısı ile katıldı. Gençlere seslenen Icra Vekili Kasapoğlu, “Tendürüst arkadaşlarımı candan selamlıyorum. Sizlerin mutluluğu amacıyla yekpare gücümüzle çalışacağız ve sizleri geleceğe hazırlamaya bitmeme edeceğiz. Hepinizin eskimemiş yılını kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Programın karı sahibi Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Mukavim Şentürk’ü gençlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, “Bu asıl programlarla gençlerimizin eğitimine, ferdî gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Bilgisizlik Merkezi üyesi benzeri tendürüst vasıtasıyla kavrayışsız transformasyon malzemelerinden yapılan Güçlü Şentürk’ün portresi sanatçıya hediye edildi. – DENİZLİ

Share: