Rize haberleri! Rize Belediyespor’un hedefi Kadınlar Basket Süper Ligi’nde sürekli kalkışmak

ING Kadınlar Basket Süper Ligi’nde uğraş edecek Rize Belediyespor’un pakt başkanı Mustafa Köroğlu, bu kulvarda kalımlı atılmak istediklerini belirtti.

Köroğlu, yaptığı yazılmış açıklamada, ligin önce haftasında erte İstanbul’da Yurt Konut’a misafir olacaklarını hatırlattı.

İstanbul’da hayat dolu Rizelilerin desteğine ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Köroğlu, İstanbul Başakşehir Spor Kompleksi’nde oynanacak maç için taraftarlarını tribüne davet etti.

Köroğlu, “Var ayrımsız Hayalimiz” sloganıyla yola çıktıklarını ve taraftarlarının desteğiyle tarihlerinde ilk kez Süper Lig’e yükseldiklerini aktararak, şunları söyledi:

“Engelleri aşarak hayallerimize ulaştık. Deminden Kadınlar Süper Ligi üzere esaslı tıpkı camianın içindeyiz. gerçekçi olmak gerekirse şampiyonluk hayalinde değiliz amma banko grup için aynı eksiğimiz olmadığını tavzih etmek isteriz. Elan gerçekçi davranarak ilk bu ligde mahiyet boşlamak istiyoruz. Çünkü alttan yetişecek asaletli, ahlaklı ve karakterli gençlerimizin elinden canlı tutmanın yolu bu. Bu güce ulaşmanın yolu ise şehrin bütünlüğünden geçiyor.”

Mustafa Köroğlu, iç yer ve deplasmanda yapacakları müsabakalarda taraftarlarının desteğini yakından hissedip, beklentileri karşılayacaklarına inandıklarının sözlerine ekledi.

Share: