Rize haberi! Rize Site Hastanesi projesinin dolgu çalışmaları sürüyor

Rize Kent Hastanesi projesinin dolgu çalışmaları sürüyor

RİZE Rize’üstelik yapılacak olan 851 yataklı vagon site hastanesi projesinin dolgu çalışmaları sürdüğü ve dolgu çalışmalarının yüzde 70’nin tamamlandığı bildirildi.

Gündoğdu mahallesi sahilinde 350 dönümlük alanda 8 milyon titrem bahir dolgusu üstüne yapılacak 831 yataklı vagon şehir hastanesi projesinin dolgu çalışmalarında hararetli iş sürüyor. 2021 yıl böylecene Afiyet Bakanlığı eliyle ihalesinin yapmasıyla inşaatına başlanılacak olan ve Rize mimarisine akla yatkın aynı şekilde yapılması planlanan site hastanesinin dolgu çalışmalarında yüzdelik 70’in üzerine çıkıldı. Şehir hastanesinin tamamlanmasıyla yalnız Rize ve kasaba iller değil mikro dışından dahi ati olan hastalara dahi hizmet verilecek.

Hastane inşaatında doğaya uyumun sağlanması üzere ilgi gösterildiğini kaydeden Rize Valisi Kemal Çeber “Kent Hastanemizin dolgu çalışmalarında yüzde 70’in üzerine çıktık. Sene sonu gelince üstelik ihalesinin yapılmasını planlıyoruz. İhale çalışmaları Keyif bakanlığımız eliyle yürütülüyor. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. İnşallah 2-3 sene tıpkısı süre sonra çokça iyice kent hastanesine hemen ilimiz değil, bölgemiz kavuşmuş olacak. 851 yataklı vagon aynı şifahane olması planlanıyor. Hepsi nitelikli akak olacak. Şayet gerekseme hissedersek bin 500 akak kapasitesine büyüklüğünde çıkarabileceğiz. Hastanemizin inşaatında, özge kamu yatırımlarında kim üzere kesim mimarisine özen göstereceğiz. Doğaya uymaya dikkat göstereceğiz. Rize figürlerini ve Karadeniz figürlerini bolca kullanmaya dikkat göstereceğiz. Havalimanımızda olduğu kabilinden hastanemizde estetik bir çatı olacak. Bilcümle odalardan deniz görülecek. Hastanemiz bir zamanda aynı eğitim bilimi araştırı hastanesi olacağı üzere kamu akademik personelin onlara yakışır odaları, güruh salonları, laboratuvarları olacak. Park Yeri sıkıntısı yaşamayacağımız şekilde otoparkımız olacak. Sonunda haddinden fazla fena hâlde aynı hastaneye iki üç yıl sonraları hizmete sunacağız” dedi.

Hastanenin tamamlanarak hizmete girmesi ile Ilımlı Asya’birlikte bile nitelikli bakım arayan kitlenin Rize’yi tercih edeceğinin altını çizen Çeber “Elden Rize’ye değil Artvin’deki, İspir’den bu tarafa tutkun ve hastane ihtiyacı hisseden herkese hizmet vereceğiz. Bizim ayrımsız hedefimiz elan var. Sayılarının 4 milyon civarında olduğunu düşündüğümüz Ölçülü Asya’dahi kalifiye keyif hizmeti arayan kütle var. Bunu keyif turizmi anlamında gitmek istiyoruz. Yapacağımız bu gündeş şifahane ile alay malay oradaki insanlara Rize şehri ve hastanesi namına hazırız buyurun gelin diyeceğiz. Kişi ülkelerinde normal sağlık hizmeti alıyorlar amma daha niteliklisini aradıkları ahit, söz gelişi ayrımsız böbrek nakli, uykuluk ameliyatı, saç ekimi, estetik operasyon ya dahi çokça encam düzem tetkiklere ihtiyaç duyduklarında diyeceğiz kim, ‘Rize şehri ve hastanesi namına hazırız buyurun gelin, sizi hastaneden önceki 3 çağ yaylalarımızda gezdirelim, rehabilite edelim, sonradan hastanede hangi ihtiyacınız varsa yaptıralım. Sonrasında gine aynı hafta henüz bizim yaylalarımızda doğamızda dinlendirip gönderelim’ diyeceğiz. Keyif turizminde de bu sayrılarevi ile beraber balaban aynı noktada olacağız” ifadelerini kullandı.

Share: