Reisicumhur Erdoğan topu topu Bahçeli’ye attı, CHP’de gözler nisan ayına çevrildi! İşte erken seçim tartışmalarında akıbet kapsam

Türkiye 2023 seçimlerine kilitli durumda… Seçimlerin ne ant yapılacağı ise bibi belirsizliğini koruyor. Konuyla ilişkin geçmiş dönem Reisicumhur Erdoğan şaşırtı ayrımsız çıkışa imza attı ve MHP Umumi Başkanı Devlet Bahçeli ile konuyla ilgili bir müzakere yapacağını söyledi. Bu sorti sonrası CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Faik Öztrak’tan üstelik şaşırtı tıpkı adım geldi.

Öztrak, seçimlerin erkene alınacağı iddiasıyla ilişkin aynı soruya, “Bizim kanaatimiz, nisan başına kalmadan yapılacak rastgele erken seçme teklifine tükenik almak yönündedir fakat april esasen itibaren yapılacak seçme yeniden kanaatimizce çıktı erken seçme değildir. Politika mühendisliğidir, dolayısıyla böyle tıpkısı senaryonun içinde kayran almayız. Cumhurbaşkanının yetkisi vardır. Nisan ayı başından sonradan öz göbeklerini kendileri keserler” dedi.

ERDOĞAN’DAN SÜRPRİZ ERKEN SEÇİM ÇIKIŞI

Hafta sonu Mardin’deki şişman açılış törenine katılan Reisicumhur Erdoğan, akşam ezanı otelde düzenlenen, “Türkiye Yüzyılı-Değerlerin Yüzyılı” programında gençlerle buluşmuştu. Burada gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, benzeri gencin, “Intihap haziranda denildi. Amma mayısta olacağı da söyleniyor. Dinlence planları yaptık. Tatil seçime balya gelirse tatilimiz yanar. Sizin amacıyla tatili de yakarız” ifadeleri üstüne şunları söylemişti: “Bu intihap anca aynı seçim olacak ki bu hangi tatillere ayar hangi tatillere… Zira bu seçimin neşesini bilcümle gelişigüzel değişik yaşayacağız. Deminden acele ika tüyoda, zira Topluluk İttifakı namına oturalım, dertleşelim. Ondan sonradan tüyoyu değil üstelik gerçeğini biz size veririz.”

GÖZLER, “ERKEN SEÇİMLERİN BELİRLEYİCİSİ” BAHÇELİ’DE

Erdoğan’ın intihap tarihi için uyuşma ortağı Bahçeli’yi belen etmesi ise kulisleri daha da hareketlendirdi. Bilindiği kabil MHP lideri Celal Bahçeli 2002 ve 2018 yıllarında iki defa girmek amacıyla çağrıda bulunarak hükümetin er seçim kararı almasını sağlamıştı. Bu nedenle Bahçeli’ye “Siyasette er seçimlerin belirleyicisi” adına bakılıyor.

Share: