Rahmetli Ilbay Recep Yazıcıoğlu Aydın’daki kabri başında anıldı

Çarkıt valilerden Recep Yazıcıoğlu anısına ölümünün 19’uncu yıl dönümünde Okumuş’ın Söke ilçesindeki kabri başında anma töreni düzenlendi.

Görev anlayışı ve vatandaşla yunak ilişkisi nedeniyle fariza yaptığı dönemde “Süper Vali” ve “Söylence Vali” yerine adlandırılan rahmetli Yazıcıoğlu üzere Söke Muasır Mezarlığındaki kabri başında benzeri araya mevrut ailesi ve sevenleri, mezarına karanfil bıraktı, yakarış etti.

Törende Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Yazıcıoğlu’nun uygulamaları ve fikirleriyle sabah yeli kaynağı ayrımsız ilbay olduğunu, birçok idarecinin ondan etkilendiğini belirterek, “Devletimizi ve milletimizi ululamak amacıyla elimizden gelen bilcümle gayreti ortaya koyuyoruz. Ancak bunlar temas ant sayın valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun yapmış olduğu neticeleri vermiyor. Ne kadar heybet adamıysa o kadar milletin valisiydi. Kimsenin yapmaya cesaret edemediklerini yapabilen, söyleyebilen ayrıcalı benzeri şahsiyetti.” dedi.

Ilbay Recep Yazıcıoğlu’nun kardeşi Leyla İleri bile yaptığı açıklamada ağabeyinin 55 yıllık ömrüne seçme kula talih olamayacak kadar vahim bire bir bakım sığdırdığını, ölümünün üzerinden 19 sene geçmesine rağmen halen aranıp sorulduğunu anlatım etti.

İleri, “sıkça mezarına gelirim. Aynı karanfil, tıpkısı kıytırık radde, bir tezkere… uğrayan biri muhakkak bırakmış evet. Zaman Zaman geldiğimde ziyaretçilerle karşılaşırım. Bu birlikte alelhusus bizi çokça mutlu ediyor. Çalışan insanların unutulmadığını bağışlamak insana geçim veriyor. Girmek ki vazifesini tüm anlamıyla yapmış.” diye niteleyerek konuştu.

Törene Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Neval Dinç, Söke Fehime Üstün Kocagöz Kerem Hastanesi Başhekimi Dr. Hasibe Özgeçen Dinçel de katıldı.

Tokat, Görgülü, Erzincan ve Denizli’bile vilayet eden Recep Yazıcıoğlu, 2 Eylül 2003’te Ankara’dahi geçirdiği trafik kazasında yaralanmış, kaldırıldığı hastanede 8 Ilkgüz’üstelik yaşamını yitirmişti. Yazıcıoğlu’nun cenazesi, Söke’de 11 Eylül 2003’te toprağa verilmişti.Share: