Rabıta bezi aylı tırdan 12 kilogram tütün daha çok

Bandaj bezi gebe tırdan 12 kilo yaman çıktı

ANKARA – Bandaj bezi aylı tırla ortalık değeri 2,5 milyon lira değerinde olan 12 kilogram 250 gram esrarı Ankara’ya sokmaya çalışan 3 kaknem yakalanarak gözaltına alındı.

Ankara Güvenlik Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Şubesi ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri, Ankara’ya Şanlıurfa’dan esrar husus getirileceği bilgisi konusunda mücahede başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışmalarda bed ayrımsız araba ile tır belirledi. Takibe alınan araçları şehre antre yaptığı Ankara- Niğde Otoyolu Gölbaşı istikametinde durduran polis ekipleri, narkotik köpeği İda ve Toma eşliğinde bahis konusu tırda yaptıkları aramada 12 kilogram 250 gram tütün ele geçirdi. H.İ.P., M.P. ve F.P. isimli 3 suratsız gözaltına alınırken, ele geçirilen uyuşturucunun meydan değerinin 2,5 milyon lira olduğu öğrenildi.

Şüphelilerin akraba olduğu ortaya çıktı

Zanlıların polise yakalanmamak için eroin taşıdıkları tırın beş altı kilometre ötesine ‘artçı’ yerine ifade edilen araba yerleştirdikleri, seyir halindeki otomobilin sürücüsü H.İ.P.’nin yolda gördüğü şüpheli durumları tırdaki M.P. ve F.P.’ye ilettiği öğrenildi. Mavera yandan H.İ.P.’nin M.P.’nin ağabeyi olduğu, M.P.’nin da F.P. ile evli olduğu ortaya çıktı.

Hastaneye deste bezi sevk bahanesiyle kötü taşımışlar

Esrarın tırın ‘kafa’ namına ifade edilen bölmesinde yapılan aramalarda ele geçirildiği aktarıldı. Şüphelilerin kullandıkları tırın dorsesine koliler halinde bağ bezi yükledikleri ve bu bezleri Ankara’da ayrımsız hastaneye feda etmek için yola çıktıkları, bu sayede de metal maddeleri pinhan edebileceklerini düşündükleri öğrenildi.

Share: