Pusula fuarı rekorunu tazeledi: 935 bin güç müzakere ettiKayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç: “Önümüzdeki senelerde henüz fazla…

Kayseri Mektup Fuarı rekorunu tazeledi: 935 bin gönül mülakat etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç:

“Önümüzdeki senelerde henüz fazla olacak”

KAYSERİ – Bu yıl 5’incisi düzenlenen Kayseri Tezkere Fuarı’nı 935 bin can musahabe ederken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Önümüzdeki senelerde elan fazla olacak” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kayseri Tezkere Fuarı’nın 5’incisi, Acun Tecim Merkezi Fuar Alanı’nda 9 dolaşma ziyaretçilerini ağırladı. 300’ten aşkın yazarın okuyucularıyla buluştuğu fuarı, 9 günde 935 bin kişi müzakere etti. Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, “Hatırlanacağı üstüne 2 yıl üst üste 800 bin civarında mektup fuarımızı mülakat fail dostlarımız olduğunu paylaşmıştık. Bu yıl üstelik milyona makul koşacağımıza birlikte anlatım etmiştik. Çok şükür mahcup olmadık. Bizleri dost ve güvenen gençlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize bir yol daha teşekkür ediyorum. Kayseri’yi okuyan ve okutan şehir ika yönünde buyuru gösteriyoruz. Lüzum ücretsiz dağıttığımız kitaplar ile gerekse yayınevlerine efdal tenzilat sağlatmak suretiyle, yazarlarımızla yavrularımıza buluşturma, okullarımızı kitaplarla buluşturma şeklindeki gayretlerimiz akıbet verdi. 935 bin civarında yavrumuz böylece kitaplarla buluştu ve ülfet etmiş oldu. Biz hedefimize ulaştık. Kâfi mi, yetmez. İnşallah önümüzdeki senelerde henüz ilavesi olacağını tercüman olmak istiyorum. Emeği güzeşte kardeşlerimize ve müteahhit firmamıza teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin herhangi bir alanda ayrımsız cazibe merkezi olduğunu kaydeden Büyükkılıç, “Seçkin alanda olduğu kabilinden Kayseri aynı elektrik merkezidir. 5 parça üniversitesi, 325 bin itidalli tahsil öğrencisi, 75 bin üniversite öğrencisi olan bire bir Kayseri’den bayram ediyoruz. Çevresine baktığımız zamanda 8 pare iklim rahatlıkla gelip hem bu alanda hem birlikte farklı alanlarda Kayseri’mizden yararlandığını bile gözlemliyoruz. Kitap fuarı olunca birlikte Sivas’tan, Yozgat’tan, Nevşehir’den, Niğde’den, Kahramanmaraş’tan, Adana’dan ve Aksaray’dan mevrut dostlarımızın olduğunu biliyoruz. Öyle olunca üstelik lazım istemez hava merkezine dönüştü. Tıpkısı da yaptığınız işi basit profesyonelce yaparsanız karşılığını de ferah ferah görüyorsunuz. Resim bundan ibaret. Bizim ve öğrencilerimizin yüzü gülüyor. İnşallah Kayseri’yi okuyan ve okutan şehir olma yolundaki çalışmalarımızı sürdürmeye bütün gayretimizle devam edeceğiz” dedi.

Share: