Prof. Dr. Sencer İmer hayatını kaybetti

Birikimi ve tecrübesini Türkiye’nin gelişimi için kullanan Millî Takip Merkezi Istişare Heyeti Üyesi Prof. Dr. Sencer İmer, hayatını kaybetti. 

Türkiye’nin kalkınması ve bütün bağımsızlığını sağlaması üzere onlarca yıl savaşım fail Prof. Dr. Sencer İmer, Kovid’19’a yenik düştü.

Yaklaşık 1 aydır virüse alın mücadele veren Müderris İmer, 80 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Millî Yazı ve Aydın Gazetesi’ndeki kamucu yaklaşımların temsilcilerinden Sencer İmer, evli ve 3 bala babasıydı.

Kovid-19’a yakalandığında Basiret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Arsıulusal İlişkiler Departman Başkanlığını özne Sencer İmer, lisans eğitimini heybet bursuyla Berlin Maharet Üniversitesi’nde tamladı. Metalurji mühendisi namına 1968’birlikte çıkışlı olan İmer, 1973’üstelik Berlin Ustalık Üniversitesinde Metalurji alanında doktorasını verdi.
  
Prof. Dr. Sencer İmer, 1973-1982 yılları ortada Berlin Beceri Üniversitesi’nde ilmî icraat ve talim üyeliği yaptı. Ayrımsız müddet bilahare Türkiye’ye dönen İmer, Türkiye Çıpa ve Çelik İşletmeleri Umumi Müdürü ile Fehamet Planlama Teşkilatı’nda müşavirlik görevlerinde bulundu. 

2009-2013 ortada Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanlığı bile yapan İmer, Ankara ve Hacettepe Üniversitesi’nde akademik kariyerini sürdürdü.

Share: