Prof. Dr. Karabulut, depremden etkilenen öğrencileri mülakat etti

Veca İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Sıkıntı, Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizde meydana mevrut depremin arkası sıra, AİÇÜ’dahi ve gayrı yükseköğretim kurumlarında tahsil gören ve Ağrı’ya mevrut depremden etkilenen öğrencileri ülfet etti.

Prof. Dr. Felaket, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Faruk KAYA, Prof. Dr. Mucip Genişel ve Veca Cahillik ve Spor İl Müdürü Serdengeçti DİN ile gelişigüzel, Dert Nezahat Çeçen Kız Yurdu’nda kalan öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Öğrencilerle tıpkısı müddet ahbapça fail Prof. Dr. Sıkıntı, depremden etkilenen öğrencilere maddesel ve manevi destek üzere gelişigüzel antlaşma hazır olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında depremden etkilenen öğrencilerden bahar döneminde ulama payı ve tahsil ücreti alınmayacağını, sevap yatıran öğrencilere ise reddetme işlemlerinin gerçekleştirileceğini belirten Prof. Dr. Sıkıntı, “Depremden etkilenen kardeşlerimizin hizmetinde olan Devletimiz, tamam imkanlarını vatandaşlarımız üzere seferber etti. Bildirme gelişmemiş sürede kalımlı konutlarımıza kavuşuruz inşallah. Yaşadığımız bu kırıcı olayda de ümidimizi hiç biraz kaybetmeyeceğiz. Pres zamanlarda sergilediği eş yardımlaşma davranışı ile kamu dünyanın gıpta ile baktığı benzeri kavim adına birlik ve beraberlik içerisinde yaşanan sıkıntıları hep birlikte aşacağız. Darülfünun namına depremzede vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin temas antlaşma yanındayız. Öğrencilerimiz, istedikleri ahit bizlere ulaşarak rastgele soy ikbal ve taleplerini iletebilirler” diyerek konuştu.

Öğrencilerin açıktan öğretim sürecinde dahi AİÇÜ’nün kül imkanlarından yararlanabileceğini dile getiren Prof. Dr. Sıkıntı, “Hoppadak bu eğitim bilimi tedrisat döneminde değil, herhangi bir antlaşma öğrencilerimize desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Prof. Dr. Sıkıntı’a istek ve temennilerini ileten öğrenciler, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerini yalnız bırakmayan Üniversite yönetimine teşekkürname etti. – AĞRI

Share: