Polis Güçleri ekiplerinden üniversite öğrencilerine farkındalık semineri

Çankırı İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde öğrencileri maden bağımlılığının zararlarına alın bilgilendirdi.

Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK) başkanlığı tarafından hazırlanan eylem planı çerçevesinde TUBİM Haber Kurulunun katkıları ile ‘Üniversite öğrencilerine müteveccih metal bağımlılığı üstüne apotr ve yasaklayıcı farkındalık icraat yapılıyor. Bu doğrultuda planlı ‘fakülte bazında açık oturum, seminer ve konferansların düzenlenmesi, ilgilendiren gurur ve kuruluşlarla üniversite öğrencilerine müteveccih bilgilendirici videoteyp ve tanıtım filmi ve aynı çalışmaların hazırlanması’ faaliyetleri çerçevesinde hazırlanan Bilgisizlik Modülü sunumu ile Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) öğrencileri bilgilendirildi.

Bu çerçevede Çankırı İl Inanma Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü personeli eliyle Hanek, Dizayn ve Mimari Fakültesi’nde planlı seminerde öğrenciler eroin bağımlılığı üzerine bilgilendirildi. Seminerde öğrencilere metal bağımlılığının zararları karşı bilgilendirmeler yapılarak farkındalık oluşturuldu. – ÇANKIRI

Share: