Osmaniye’de 21 bin 575 kişiye eğitim bilimi verildi

Osmaniye’üstelik ortaöğretim ve üniversitelerde öğrencileri esrar maddelere karşı haberdar etmek ve bilinçlendirmek, ayrıca ailelerin ve eğitimcilerin dahi bilinçlenmesini ulaşmak amacıyla 2022 yılında planlı 256 programda 21bin 575 kişiye eğitim verildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü, gençleri otalamak için uyuşturucu üretimi ve satışı yapan biberli tacirlerine yönelik gerçekleştirdiği muvaffakiyetli operasyonların yanında bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine dahi ivinti kesmeden bitmeme ediyor.

Lise ve üniversite çağındaki gençlerin bu tuzağa düşmemeleri ve ailelerinin da bilinçlenerek çocuklarını keder alışkanlıklardan ırak tutmamaları üzere herhangi bir alanda İçişleri Bakanlığının öncülüğünde planlı projelerle bilgilendirme faaliyetleri yürütülüyor.

Uyuşturucu ekiplerince maden ile savaşım alanında Narko Rehber ve Sunma İyi Narkotik Polisi Temel Projesinde yurttaş grupları, kamu görevlileri, hür teşebbüs çalışanları ve sivil toplum kuruluşu üyelerinden oluşan gruplara, bu alanda sürdürülen mücadeleye destek olmaları ve farkındalığın arttırılması üzere 230 programda 10 bin 211 kişinin katılımıyla brifing yapıldı.

Gençlik Modülü projesinde üniversitelerde, Narko Bekçi Projesinde ahzüita merkezleri, fuarlar, spor müsabakaları gibi etkinliklerde kurulan stantlarda şehrin belli başlı bölgeleri ve etkinliklerinde yapılan brifing ve bilinçlendirme faaliyetlerinde 26 programda 11.364 kişiye bilgilendirme yapıldı.

2022 yılında Osmaniye İl Güven Müdürlüğünce, İçişleri Bakanlığı önderliğinde yapılan Narko Delil, Bildirme İyi Narkotik Polisi Asıl, Deneyimsizlik Modülü Narko Yasakçı projeleri çerçevesinde toplanmış 256 faaliyette 21 bin 575 kişiye uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde brifing ve bilinçlendirme çalışması yapıldı. – OSMANİYE

Share: