Osmaneli’de BŞEÜ Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı’nın temeli atıldı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, Hayvan Barınağı ve Hastanesi ile yanına yapılacak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Araştırı ve Uygulama Laboratuvarı’nın ana atma töreni düzenlendi.

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Osmaneli Belediyesi ve BŞEÜ Rektörlüğünce mensur edilecek tesislerin esas atma töreninde yaptığı konuşmada, “Araştırma ve Uygulama Laboratuvarı ile özellikle çıkmaz hayvanları üstüne duyarlılığından ve projede emeği sabık Belediye Reisi Münür Delicesine’e, iyilikçi gelişim insanlarına teşekkür ediyor, memleketimize berceste olmasını diliyorum.” dedi.

AK Parti Bilecik Mebus Güzel Şaklaban bile bu laboratuvarda öğrencilerin bakir buluşlara imza atacağını dile getirerek, emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Haziran 2020’de kurdukları Tıp Fakültesinin 2 sene üzere bodur bir sürede bu seviyeye gelmesinden sevinme duyduklarını anlattı.

Sakarya Üniversitesi ile yaptıkları işbirliği çerçevesinde öğrencilerin eğitimlerine sabık yıl başlamalarını sağladıklarını hatırlatan Beydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaptığımız icraat ve tekrar ilimizin gelişim insanlarının desteği ile bu terbiye tedris döneminde Tıp Fakültesi öğrencilerimizin öz fakültelerinde eğitimlerine devam etmelerini sağladık. 400 metrekare mecbur kayran üzerine düz yazı edilecek laboratuvarımız, hele akademisyenlerimizin bilimsel çalışmalarına ve öğrencilerimizin eğitimlerine büyük katkı sağlayacaktır. 2023 mart ayında hizmete açmayı planladığımız bu organizasyon, ülkemizin afiyet ihtiyacına evcil ve milli analizör bulunmasında, Ar-Ge faaliyetlerimizdeki kalitenin yükselmesinde yetişkin ayrımsız meram üstlenecektir. Temelini atacağımız laboratuvarımızla da alelhusus Tıp Fakültemiz, Diş Hekimliği Fakültemiz ve Veri Fakültemiz kabilinden deneysel etkin birimlerimizi ayrımsız etap daha ileriye taşımış olacağız. Osmaneli Belediyesiyle kolektif yapacağımız laboratuvar tesisimizi finansmanı altın hisse senedi insanı Doğan Zaimoğlu tarafından karşılanacak.”

Osmaneli Şehremini Münür Atmaca ise bu alanda tabii hayat alanı kendisine tıpkısı çiftliğin üstelik bulanacağını bildirdi.

Atmaca, “Bu alanda natürel park, atlama beygiri çiftliği, at biniş parkuru, kocabaş hayvan çiftliği, kanatlı efsanevi çiftliği, başka ham ve domestik hayvanlar bahçesi vadi matlup. Çocuklarımızın katıksız yaşamı tanıması ve yaşıt hayvancılık açısından denk aynı proje olacaktır. Hamdolsun bugüne kadar adam odaklı bir hizmet anlayışı ile altyapıdan üstyapıya, eğitimden spora, kültürden sanata, toplumsal hayatın her noktasında dokunmadığımız hizmetimiz olmadı. Tığ temas devir halkımızın yanı sıra olmaya çalıştık. Halkın gücüne inanarak onlardan aldığımız güçle layenkati demeden hizmetlerimize bitmeme ediyoruz. Bu projede emeği geçen herkese çokça teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Vali Kemal Kızılkaya ve tören düzeni üyeleri tarafından temel atma töreni gerçekleştirildi.

Programa, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, İlçe Inanma Müdür Vekili İlhami Araali, İlçe Açıkgöz Komutanı Üsteğmen Öcal Ersoy, daire müdürleri ile siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Tören sonrası Vali Kızılkaya ve protokol üyeleri, Osmaneli Belediyesi Yavru Akademisi ile BEBKA destekli Osmaneli Belediyesi Çağdaş Fide Yetiştiricilik Serası’nı ziyaret ederek çalışmalara ilişik bilgi aldı.

Share: