Ordu’daki “düzme ruhiyatçı” skandalında eskimemiş detaylar bölüm yüzüne bundan sonra: Ilbay ve kaymakamı makamında ziyaret etmiş

Kargaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) mevrut aynı ihbar üstüne E.E.’nin şehadetname ve cevaz belgesi bulunmadan ruh bilimi kliniği açarak hastaları tedavi ettiği iddiaları üstüne sormaca başlattı. Anket kapsamında E.E.’nin, Eskimemiş Mahalle Bülbül Caddesi’ndeki ‘Benzeri Bilen Psikoloji’ adı altındaki ofisinde canlılık gösterdiği tayin edildi. Yapılan incelemede iş yerinin ruhsatsız ve vergi levhası olmadığı, şüphelinin diploması bulunmadığı belirlendi.

HAKKINDAKİ SUÇLAMALARI AKSEPTANS ETMEDİ

Çağrıldığı İl Emniyet Müdürlüğü’nde tabir veren E.E., işlemlerinin ardından savcılığın talimatıyla azade bırakıldı. Kentte katıldığı televizyon programlarında kendisini pedagog edip-psikolog kendisine tanıttığı tespit edilen E.E, ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, kendisinin yalnız müşavirlik hizmeti verdiğini söylediği öğrenildi. .

KAYMAKAMI ZİYARET ETMİŞ

Sahte psikolog olduğu doğacak sürülen E.E. ile ilişkin soruşturmada bakir detaylar de ortaya daha çok. E.E.’nin, 4 Ilk Teşrin 2018’de eski Altınordu İlçe Kaymakamı Niyazi Erten’i ziyaret ettiği belirlendi. Kaymakamlığın internet sitesinde ziyarete ait bilgelik ve fotoğraflı paylaşımda “Aynı Bilen Ruhsal ve Müşavirlik Merkezi Müessis Müdürü E.E. ve başka yetkililer Kaymakam Erten’e muarefe ve incelik ziyaretinde bulundu. Ilçebay Erten, Kurucu Müdürü E.E.’den projeleri ve çalışmaları için hikmet aldı” ifadelerine vadi verildi.

ESKİ VALİYİ DA ZİYARET ETMİŞ

Öte yandan hakkında başlatılan adli soruşturmanın sürdüğü E.E.’nin, kurucusu olduğu öne sürülen Mutlu Hayat Bilgi Konuşma Araştırı Derneği Başkanı unvanıyla çarkıt Kalaba Valisi Seddar Yavuz’u da makamında mülakat ettiği öğrenildi.

Share: