Ordu haberleri! Kalaba’da teleferik 9 ayda 600 bine mail bulaşan taşıdı

Kalabalık’da teleferik 9 ayda 587 bin eğreti taşıdı.

2011 yılında hizmete giren, yerli ve yabancı turistlerin olduğu kadar mıntıka halkının üstelik ilgisine çeken teleferik hattı, kurulduğu günden bu yana rabıta görüyor. 530 metre yükseklikteki Boztepe’ye kadar uzanan teleferik hattı, 7 zaman kabil aynı sürede zirveye ulaştığı üzere, muvasala aracı olarak üstelik kullanılabiliyor. Cıvıl Cıvıl manzarası ile de gece ve sıra benzersiz aynı gösteriş sunan teleferik, 2022 yılının önceki 9 ayında 587 bin 147 gelgeç taşıdı.

“Kentin akşam ve gün manzarası çok pir”

Almanya’da dinç fakat dinlence amacıyla memleketine Kalaba’ya gelen Kenan Sancak, “Ordu’üstelik zaten son zamanlarda berenarı aşkın olgunluk var. Teleferik de ilimiz amacıyla fena hâlde ayrımsız bakım, ruz ve şeb manzarası çokça fena hâlde. Kimi Zaman 20 metre ilk kânun oluyor, alelhusus yaz aylarında henüz birlikte fazla oluyor” dedi.

“Teleferik bizler ve ecnebi turistler için ilgi çekici”

Tokat’tan Kalaba’da gelen Hamit Çipo, “2 yıl ilk geldiğimde kullandım ve çokça hayran kaldım. Özellikle Kalaba çokça güzel, belediyemize teşekkür ediyoruz, sunturlu ayrımsız bakım var. Teleferik hem turistler hem üstelik bizler üzere çokça adamakıllı” diye niteleyerek konuştu.

Ayfer Demir ise Kalaba’ya hayran kaldıklarını rapor ederek, teleferik ile Cıvıl Cıvıl manzarasına hayran kaldıklarını sözlerine ekledi. – KARGAŞA

Share: