Ömer Fethi Gürer: “Trafikte Ceza Tebligatlarının E-Tebligata Geçirilmesi Aheste Mağduriyetler Yaratmaktadır”

CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer, trafikte ceza tebligatlarının e- tebligata geçirilmesinin kıygınlık yarattığını belirterek, “Gidiş Geliş cezasının tutanakta yazılmış olmaması, güdücü esnafının üstelik bu bağlamda ukubet takibini düğümlü kılmaktadır. Kanunen geçerli e-bildirim takip olanağı vabeste olduğundan cezalar faize düşerek katlanmaktadır. Cezalar için yapılandırma getirilmesi ve borcun faizinin silinmesi beklentiye dönüşmüştür” dedi.

CHP Niğde Saylav Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda cemaziyelevvel gündem dışı saraka alarak trafik ukubet tebligatlarıyla ilgili yaşanan sorunları gündeme getirdi. Gürer, şöyle konuştu:

“Trafikte ukubet tebligatlarının e-tebligata geçirilmesi korkulu mağduriyetler yaratmaktadır. Gidiş Geliş cezasının tutanakta bağlanmış olmaması, çoban esnafının da bu bağlamda ceza takibini budaklı kılmaktadır. Kanunen makbul e-tebligatı izleme olanağı kapalı olduğundan cezalar faize düşerek katlanmaktadır. Cezalar amacıyla konfigürasyon getirilmesi ve borcun faizinin silinmesi beklentiye dönüşmüştür. Tıpkı dakika geçmiş bu yönde tıpkısı himmet ihtiyaçtır. K1 belgesi ile hele aşağı tonajlı araç sahipleri de veca yanmaktadır. Bu konuda birlikte aranjman talepleri Bakanlık tarafından dikkate alınmalıdır. Çözüm üretilmelidir. Ekonomik krizle sorunları mütezayit güdücü esnafının bu bağlamda yaşadıklarına çözüm getirilmesi ve sorunlarının izlem edilmesi birlikte kuvvet eliyle sağlanmalıdır.”

Share: