Öldürülen aylı Raziye’nin annesi: Kızım benzeri şeylerden korkuyordu

ISPARTA’üstelik dini nikahla birlikte yaşadığı 7 mahiye iki canlı Raziye Karabuğa’yı (24) pompalı tüfekle vurarak öldürdüğü ve hastanenin müstacel servisi önüne bırakıp kaçtığı iddiasıyla tutuklanan Şehmuz Gezen’in (18) duruşmasında Karabuğa’nın annesi Renkler Işıklı, “Kızım öldürüleceğini biliyordu. Tıpkı şeylerden korkuyordu” dedi.

Fenomen, 1 Mart’ta, Yazısöğüt köyü sadık meydana geldi. Boşanma aşamasında olan 7 maaş gebe Raziye Karabuğa ile tahminî 1 yıldır dini nikahla alay malay yaşadığı Şehmuz Gezen ortada otomobilde tartışma artık. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda Gezen, pompalı tüfekle Raziye Karabuğa’yı yüzünden ve göğsünden vurdu. Gezen, henüz sonraları Karabuğa’yı otomobille Isparta Kent Hastanesi’nin acil servis girişine bırakıp uzaklaştı. Esenlik ekibinin müdahale ettiği Karabuğa ile karnındaki bebeği kurtarılamadı. Olay sonrası polis vasıtasıyla yakalanıp gözaltına alınan Şehmuz Gezen, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Isparta 2’nci Alçak Ukubet Mahkemesi’nde yapılan ve ikinci kere bilge karşısına çıkan vakfedilmiş sanık Şehmuz Gezen, Elmalı Cezaevi’nden SEGBİS ile katıldı. Olayda yaşamını yitiren Rabia Karabuğa’nın annesi Elvan Aydın, babası İsmail Durmaz ve avukatları ile sanığın annesi Hayriye Gezen ve yakınları ve avukatı duruşmada amade bulundu.’KIZIM VE SANIĞI 8 AYDIR GÖRMÜYORUM’İlk duruşmada sinir krizi geçirerek fenalaşan ve hastaneye kaldırılan anne Elvan Kültürlü, bu duruşmada dinlenildi. Duruşma başkanı kendisine önce duruşmada sanık Şehmuz Gezen’in “Beni Renkler Kültürlü eve çağırarak “Akıl babandan yüklü dedi. Eşimi o yüzden öldürdüm” dediğini hatırlatıp, “Sanığa böyle benzeri şey dedin mi?’ diye niteleyerek sordu. Elvan Kültürlü, “Ben kızım ve Şehmuz Gezen ile tahminî 8 aydır ne görüştüm ne da konuştum. Biber Dolması söylüyor. İnsan özlük kızına hakeza ayrımsız bühtan atar mı?” cevabını verdi.’KIZIMIN ÖLDÜĞÜNE İNANMADIM’Olay gecesi kendisinin telefonla arandığını ve ‘Kızın vuruldu’ denildiğini fakat inanmadığını sonraları hastaneye giderek polislere durumu sorduğunu ve olaydan o şekilde haberdar olduğunu tamlayan Renkler Kültürlü, ölen kızı Rabia’nın iki canlı olduğunu da kuması Yurdagül Gezen’den öğrendiğini belirterek “Ben çocuğun kimden olduğunu nereden bileyim bile hakeza aynı madde söyleyeyim” dedi.Kızı ile görüşmediğini ancak kâh şeylerden dağarcığı yüklü olduğunu belirten temel Renkler Işıklı, “Kızım öldürüleceğini biliyordu. Benzeri şeylerden korkuyordu” diyerek konuştu.Anne Renkler Ziyalı’ın ifadelerine cebin ayrımsız diyeceği olup olmadığının sorulması üstüne maznun Şehmuz Gezen, “Elvan Vazıh doğruları söylemiyor. Bana Rabia’nın babamdan aylı olduğunu kendisi söyledi. Biber Dolması söylemesin doğruları konuşsun” diyerek karşılık verdi.’KARDEŞİME MIZRAP SATTIRDIN’Duruşma salonunda peyrev yerine kâin sanığın kız kardeşi Gülcan Gezen, saraka verilmeden konuşunca ilk mahkeme başkanı yoluyla uyarıldı. Uyarıyı dikkate almayan Gülcan Gezen, sesini  yükseltip Elvan Aydınlık’a müteveccih, “Hile gelir doğruları vaziyet. Kardeşim senin yüzünden kıyacı oldu onu uyuşturucuya alıştırdığını, sattırdığını anlatsana” diye niteleyerek bağırınca salondan polis güçleri eşliğinde çıkarıldı; hakkında de mahkemenin sükunetini bozmaktan kontekst yasal prosedür yapıldı.ADLİ TIPTAN ATI RAPORA BÜYÜKLÜĞÜNDE MURAFAA YAPILMAYACAK

Mahkeme heyeti, eylüldeki önceki duruşmada maznun Şehmuz Gezen’in cezai ehliyetinin olup olmadığının araştırılması üzere İstanbul Adli Tababet Kurumu’na gönderilmesine karar vermişti. Sanığın 27 Mart 2023’te kurula gireceği, bu tarihe büyüklüğünde mevkuf kalması ve duruşmanın encam bırakılmasına değişmeyen verildi.

Share: