Okumuş evcil haberleri… Enkazdan 22.5 saat sonraları kurtarılan Entelektüel hayata tutundu

Van’ın Erciş ilçesinde 23 Teşrinievvel 2011 tarihinde yaşanan depremde depresyon altından dertli çıkarılan ve bir nice cerrahi müdahale nâkil Mehmet Tehlikesiz Aydın hayata tutunmayı başardı.

Erciş’te 11 sene önceki yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde enkazda artan ve yaklaşık 22.5 saat bilahare dertli namına kurtarılan 43 yaşındaki Mehmet Sakıncasız Okumuş, depremden sonradan birçok cerrahi müdahale geçirerek hayata tutundu. Vücudunda bibi depremin izlerini taşıyan Kültürlü, kaybettiği akrabalarını ve arkadaşlarını ise unutamıyor.

Mehmet Emin Okumuş, 23 Ekim depreminde bulundukları 5 eğik binanın çöktüğünü belirterek, “Ego ve arkadaşlarım binanın altında kaldık. Kendime geldiğimde 2 saat geçmişti. Herhangi Bir vadi karanlıktı, bağrışmalar ve inlemeler vardı. Biraz ahit geçtikten sonradan 112 Evgin Servisi aradım, ulaşamayacağımı anlayınca de telefonun ışığıyla vücudumu taharri ettim. Ayağım kırık ve kanamam vardı. Kişi imkanlarımla kanamayı durdurdum. Sonrasında bağırmaya başladım. Aralıklarla sesimi duyurmaya çalıştım, nafileydi. Kimseye sesimizi duyuramadık. Saat 06.30’de sesimi duyurmayı başardım. Gelen beş altı kişi bizi duydu. Ekipleri çağırdılar. Lazım AFAD, gerekse ülkemizin şehirlerinden sistem bizi idare etmek için gelmişti. Büyük fedakârlık ile çalıştılar. 22,5 saat süren icraat sonrasında ben artık sesimi duyurmuştum. Sonrasında enkazdan çıkardılar, önceki tedavim esenlik ocağında yapıldıktan bilahare Iğdır Fehamet Hastanesine sevkim yapıldı. Orada operasyon oldum, kudretli geçti. Sonrasında Manisa Kerem Hastanesine nakledildim. 6 mahiye tedavi sürecinden sonradan kendimi bereketli hissettim. Ameliyatlarım kudretli geçti, bozuk mesleğim olan noterlik başkatipliği mesleğimi gine Erciş’te seyretmek üzere idraksiz döndüm. Cenabıhak tek ant devletimize ve milletimize tefessüh vermesin. Her cins afetlerden ve felaketlerden korusun inşallah” dedi. – VAN

Share: