Nikbet uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola daha çok Türkiye’de 81 ili geziyor

Merak uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola artık Türkiye’üstelik 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini nikbet ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezdiği 40’ncı mülk olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’üstelik işlek elektrikli vasıta uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer İsviçre’birlikte etkili arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini ispat etmek istiyor.

İsviçre’üstelik ateş parçası Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini alçalma ettiği amacıyla aracıyla Türkiye’yi gezme kararı aldı. Daha sonraları Erzurum’de dinamik Elektrikli açar Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti konusunda özlük elektrikli uzlaştırıcı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği toprak namına Erzurum’a geldi. Studer henüz önce 76 mevki gezdiğini belirtirken Türkiye büyüklüğünde sunturlu bire bir yer görmediğini anlatım etti. Mavera yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini dahi tanıtlamak isteyen Halide Studer, ülkenin umum illerinde elektrikli aracını yükleme edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin temas yerini elektrikli araçla başvurmak tür”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına tanıtlamak için Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını tamlayan Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’de yaşıyorum ve şuanda Türkiye’dahi tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 devlet gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla üstelik 18 büyüklük gezdim. Türkiye’yi gezmem amacıyla oğlum beni yönlendirdi. Birde öz memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla bu arada iptila ettiğim zarfında bu geziye ayazlık kararı aldım. Bir elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye niteleyerek nikbet ettim. Hem kendi merakımdan hem birlikte İsviçre’dahi elektrikli açar kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini ispat etmek için geziye çıktım. İsviçre’den haddinden fazla takipçim olduğu amacıyla seçme devir görsünler diyerek toplumsal medya hesabımdan da paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çokça domuzuna olduğunu hem da Türkiye’bile elektrikli aracın yükleme edilebildiğini ifşa etmek Türkiye’da bunu fora etmek cins” dedi.

“Erzurum’da Türkiye’bile gezdiğim 40’ncı memleket oldu”

Türkiye’nin herhangi bir yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı devlet olarak Erzurum’üstelik olduğunu belirten Studer, “Icraat var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile haddinden fazla macerasız bir şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama hava şartlarına bakarak değişiyor. Arz elem ihtimal ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’da gezdiğim 40’ncı el oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin değme yerini başvurmak benim amacıyla çok kebir hiçbir yeri atlamadan rastgele yeri gezeceğim. Türkiye gezimde çokça iyice şeyler yaşadım amma benim dikkatimi calip 15-25 yaş grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada gençler çok bilgili ve bilinçliler. Her şeyi zül ediyorlar. Kul onları aracımla tur attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u yunak buldum aynı şekilde insanları birlikte haddinden fazla ısıdam. Hoşur gün doğusu insanı haddinden fazla munis ve seçkin durumda apotr oluyorlar” diye konuştu.

“76 devlet gezdim Türkiye büyüklüğünde güzel ülke görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üzerine buraya geldiğini dahi ifade eden Studer, “Burada Muhammet diye tıpkısı arkadaşım var bana çokça yardımcı oldu. oltu kebabı yedim ve haddinden fazla beğendim. Yarın Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Elan sonra Erzincan’a gideceğim. 76 mevki gezdim ve yoz Türkiye kadar güzel bir mevki henüz görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde çok yardımcı oldu. Zaten buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Oylumlu olan Doğu Küçük Asya’nun elektrikli araçla gezilebildiğini fethetmek”

Türkiye’nin ve Gün Doğusu Anadolu’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli açkı uzmanı Muhammet Durmuş, “Şarki Anadolu bölgesini elektrikli araçla gezen önce emanet benim. Halide hanımı birlikte sosyal iletişim araçları üzerinden strateji ediyordum. Elektrikli çevirici ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye nida ettim. Gezisinde ona öncülük etmek istedim ve ayn bizi kırmadı buraya Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek dava yaşanmadığı biliniyor. Mefret olan Doğu Rum’da elektrikli araçla gezilebildiğini bağışlamak ve farkındalık rekzetmek benim amacımdı. Halide Kadın elektrikli vesait üstünde haddinden fazla iri tıpkı koca zaten kendisi da elektrikli dil sürüş eğitmeni adına tecrübeye erbap durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.Share: