Nevşehir’de EYT müracaatı 3 bini geçti

Nevşehir’dahi EYT müracaatı 3 bini geçti

SGK’dahi EYT mesaisi

EYT müjdesini düzlük SGK’ya koştu

NEVŞEHİR – Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT konusundaki açıklamalarından sonraları SGK İl Müdürlüklerinde derya yaşandı.

EYT müjdesini öğrenen vatandaşlar kalık primlerini bağlamak, askeriye ve veladet borçlanması boşaltmak için SGK İl Müdürlüklerine akış etti. Nevşehir’bile üstelik askerlik ve doğum borçlanmaları fethetmek talip vatandaşlar Nevşehir Sosyal Asayiş Kurumunda çokluk oluşturdu. Nevşehir’da askeriye ve mevlit borçlanması boşaltmak isteyen vatandaşların sayısı aynı günde 3 bini geçti. Askeriye borçlanması üzere SGK İl Müdürlüğüne başvurma fail Erkan Oruç yaptığı açıklamada; “Er yaşta tekaütlük yasasından faydalanıyoruz. Askeriye borçlanmasını yaptırdım. İnşallah tekaüt olacağım. Eksiksiz halkımızın dahi başvurmasını irade ederim” dedi. 2000 yılında işe başladığını ve 6 bin 500 prim günü olduğunu belirten Oruç, “Prim az buçuk eksikti. Fire olan primi, askeriye borçlandırması yaptık. Yapılandırma yardımıyla nakıs günüm tamamlanarak emekli olacağım” şeklinde konuştu.

Askeriye borçlanması için müracaat fail Mustafa Körükçü de, “Vacip evrakları doldurarak müracaat ettim. Tahminî 5 kamer primim noksan. Bu süreyi askeriye borçlanması yaparak kapatacağım. İnşallah yeni çıkacak EYT yasası ile zahmetli olurum” ifadelerini kullandı.

Share: