Nevşehir haberi… Nevşehir’de hurdaya çıkarılan Atatürk portresi ve İstiklal Marşı tablosu üzere sormaca

NEVŞEHİR’de Çardak İlkokulu’nda hurdaya çıkarıldığı argüman edilen Atatürk portresi, Gençliğe Hitabe ve İstiklal Marşı tablosu amacıyla İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü anket başlattı.

Olay, dün merkez ilçeye merbut Çardak Köyü Çardak İlkokulu’nda meydana geldi. İddiaya göre, okuldaki Atatürk portresi, Gençliğe Söylev ve İstiklal Marşı tablosu hurdaya ayrılıp, kamyonete yüklendi. Bu anlar çökertme telefonuyla görüntülendi.

Konunun içtimai medyada paylaşılmasıyla İl Milli Yetişek Müdürlüğü bağlanmış açıklama yaptı. Okul Müdürü C.A. üzerine inceleme başlatıldığı tamlanan açıklamada, şu ifadelere meydan verildi: “29 Eylül 2022 tarihinde ara sıra sosyal medya hesaplarında ilimiz gestalt Alaçık İlkokulu Meslek Müdürünün Atatürk portresi, Gençliğe Söylev ve İstiklal Marşı tablolarını hurdaya attığı/sattığı yönündeki paylaşımlar ile ilgili aşağıdaki açıklamaya lazım duyulmuştur. Bahsi sabık okulumuzun kullanıma açılacak olan bölümündeki malzemeler boşaltılırken oluşan, milli ve manevi değerlerimizle örtüşmeyen, ikrar etmediğimiz kâh görüntüler toplumsal medya hesapları üzerinden paylaşılmıştır. Laf için düzenlilik birimleri vasıtasıyla nitelik ve şahıslarla ilişkin durumunda tetkik işlenmiş olup olayla ilgilendiren muktezi tutanaklar tutulmuştur. Ayrıca, olay adli makamlara bildirilmiş olup Müdürlüğümüz eliyle bile ivedilikle tetkik anket başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Share: