Nazır Çalım: “Evlerinize varlık içerisinde gireceksiniz, oturacaksınız”

Vekil Kurum: “Evlerinize erinç içerisinde gireceksiniz, oturacaksınız”

-Beykoz’birlikte “Tokatköy Kentsel Inkılap Projesi”nin temeli atıldı

İSTANBUL – Beykozluları depreme dayanıklı evlere ve güvenli yaşam alanlarına kavuşturacak olan “Tokatköy Kentsel Transformasyon Projesi”nin temeli Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Kurum’un katıldığı törenle atıldı. Icra Vekili Misyon Hava, “Evlerinize geçim içerisinde gireceksiniz, oturacaksınız tapularınızı alacaksınız bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Beykoz, Tokatköy Mahallesi’nde başlatılan kentsel transformasyon projesinin temeli Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Alım’un katıldığı tören ile atıldı. Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Beykoz Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen proje çerçevesinde Tokatköy Mahallesi’ndeki 82 bin 792 metrekarelik kentsel dönüşüm alanında hep 776 bakir basamak ve 47 hisse senedi yeri yapılacak. Temel atma töreniyle inşası başlayacak evler adalet sahiplerine 20 yıllık vade ve uygun ifa koşullarıyla teyit edilecek. Kentsel transformasyon anlamında kaymakamlık için dönüm noktası olacak proje tamamlandığında doğruluk sahipleri depreme dayanıklı çağcıl konutlarıyla gelişigüzel tapularına da kavuşacak.

Temel atma töreninde mütekellim Nazır Hava, “Tığ bütün milletimiz ile kez yürüdük. İnşallah tıpkı tatlılıkla, eser siyaseti, bakım siyaseti anlayışıyla de sefer yürümeye devam edeceğiz. Bugün; Beykoz’umuz amacıyla, İstanbul’umuz üzere, ülkemizin yarınları için, sonuç adım yüce, kıymetli, şişman bire bir adımı henüz bütün birlikte atıyoruz. Beykoz Tokatköy Mahallemizde, sizlerin heyecanla beklediği büyük dönüşümü başlatmanın gururunu yaşıyoruz. Bizleri misafirperverliğiyle, güler yüzüyle karşılayan beher kardeşim, hepiniz alımlı çalımlı geldiniz, haysiyet verdiniz, safalar getirdiniz” dedi

Vekil Murat Gelgel, “Devletimiz rastgele devir milletinin yanında olmuştur, kimseyi mağdur etmemiştir. İnşallah evlerinize varlık içerisinde gireceksiniz, oturacaksınız, tapularınızı alacaksınız, bundan on paralık kimsenin şüphesi olmasın. Tığ bu zamana kadar verdiğimiz yekpare sözleri tuttuk. Allah’ın izniyle eren milletimizin desteği ve dualarıyla bile Tokatköy’deki sözümüzü tutacağız. Konutlarınızı, tapularınızı sizlere 2 yıl içerisinde vereceğiz” dedi.

Ana atma töreninde mütekellim Beykoz Belediye Başkanı Hedef Görgülü, “Manalı bir işe bilcümle gelişigüzel imza atıyoruz. 24 yıldır şehremaneti başkanlığı yapıyorum, çok ayrımlı hükümetler ile çalıştım, ama 20 yılı YANLIŞSIZ Parti hükümetleri ile oldu. YANLIŞSIZ Fırka hükümetleri döneminde haddinden fazla değişik bakanlarımız ile üstelik çalıştım, bürokratlarımız ile üstelik çalıştım. Fakat bu dönme bir başkaydı. Bugün hariç, sayın bakanımız Beykoz’a meşbu komple 8 gününü verdi. Genel müdürlerim, vekil yardımcılarım günlerini aylarını verdiler.

Share: