Nazilli Ekincilik Fuarı üzere çalışmalar sürüyor

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 17-19 Meyan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Nazilli Ekincilik Hayvancılık ve Gıda Fuarı öncesi kıymetlendirme toplantısı düzenlendi. İlçede fariza yapan evcil ve ulusal basın mensupları ile benzeri araya mevrut fuar heyeti, fuar ve hazırlıkları için bilgilendirmede bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) daraç içi fuar takviminde yer düzlük ve bu yıl 17-19 Fasıla tarihleri ortada Nazilli Sümer Vakfı yararına gerçekleştirilecek olan Nazilli Ekincilik Hayvancılık ve Besin Fuarı öncesi sonuç format değerlendirmelerinin konuşulduğu güruh Nazilli Belediyesi Hangar Kafe Restoranda yapıldı.

Fuarla ilgilendiren yapılan çalışmalar karşı basın mensuplarını bilgilendirmek için gerçekleştirilen toplantıda, açım konuşmasını Fuar Organizatörü Mehmet Abdioğulları’nın yapmasının ardında sırasıyla Ekincilik Odası Başkanı Necdet İzgü, Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Belediye Başkanı Kürşat Açık Deniz Özcan ve Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, fuarın gerçekleştirileceği kayran, fuarın amacı, Nazilli’ye sağlayacağı faydaları ve Nazilli Sümer Vakfı’nın öncülüğünde öğrencilere burs sağlanması konularında bilgilendirmede bulundu.

Nazilli üzere daha iyisini ayırmak gerekiyordu

Nazilli üzere ahit geçtikçe elan sunturlu atılımların yapıldığına aksan fail Komutan Özcan; “Ekincilik fuarı yapılıyor muydu peki yapılıyordu, Iyice etkinlikler oluyor muydu peki oluyordu. Amma elan güzelini yapmak gerekiyordu Nazilli için, henüz iyisini ayırmak gerekiyordu. Nazilli kaybettiği yılları izansız koparmak adına adamakıllı atılımlar yapıyor. Bu atılımlarda ulama sağlayıcı başta kaymakamımız tevessül etmek için herkese teşekkürname ediyorum. Fuara kasaba iklim ve ilçelerden dahi paydaşlık olacak. Uray yerine tığ bile stand açacağız ve Nazilli’ye arpalık ürünlerimizi tanıtacağız. Nazilli’nin mülk olması noktasında evire çevire işler yapıyoruz. Bu güne büyüklüğünde en heveskâr şekilde çalıştığımız ayrımsız proje oldu bu fuar. Emeği sabık değme kese ve hele siz basın mensubu arkadaşlarımıza tekrar teşekkürname ediyorum ” diye konuştu.

Gelirin bir kısmı öğrencilere burs olacak

Bu fuarın Sümer Vakfı’nın himayesinde gerçekleşmesi bakımından pir benzeri sürecin başlangıcı olacağının altını çizen Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy; “Sümer Vakfı 1981 yılında Sümerbank çalışanlarının çocuklarına burs isnat etmek üzere müesses bir mangiz. Sümer Vakfı ilçemizde tamlık paydaşların bire bir arada izleme geliştirebileceği bire bir bina teşekkül haline ati ve bu fuarla kozasından çıkacak. Fuardan elde edilecek gelirin tıpkısı kısmı üniversite öğrencilerine burs kendisine verilecek. Umuyorum ki önümüzdeki senelerde çokça elan ayrımlı tıpkısı vizyonla ortaya çıkacak. Seneye çokça daha değişik ve daha güzel organizasyonlar yapılacağına inanıyor ve bu organizasyona mesai veren yekpare arkadaşlarıma esasen teşekkür ediyorum ” dedi.

Cumartesi haset saat 14.00’da açılışı gerçekleştirilecek olan ve 3 zaman sürecek fuara 71 firma 400 iz konsepti ile katılacak. – AYDIN

Share: