Muğla’da güvenlik ve asayiş tedbirleri değerlendirildi

Muğla İl Düzenlilik ve Asayiş Toplantısı Ilbay Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Muğla’da yeni yıl tatilinde yaşanacak yoğunluk ayn önüne alınarak, vatandaşların, yılbaşı tatilini Muğla ilinde geçirecek misafirlerin, fert ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla mütenevvi önlemler alındı.

Muğla genelinde, yeni sene öncesi, gecesi ve sonrasında İl Uyanık Komutanlığı ve İl Itimat Müdürlüğü ve Deniz Boyu Güvenlik Komutanlığının takı bölgelerinde, vatandaşların ve yılbaşı tatillerini Muğla’da geçirmekte olanların, birey ve mal güvenliklerinin sağlanması ile geçim ve hamaset ortamının devamı amacıyla muktezi bütün önlemlerin alınacağı belirtildi.

Toplantıda sakıncasız bire bir trafik akımı amacıyla bile takım sayıları ve kontroller arttırılacağı vurgulanırken, eksiksiz yerleşim birimlerinde, canlılık yerleri, alışveriş merkezleri ve vatandaşların aheste kendisine bulunabileceği yerlerdeki asayiş önlemlerinin üstelik ekleme önlemlerle destekleneceği anlatım edildi.

Muğla Valisi Orhan Şişman yaptığı açıklamada, “Yaşayış şehri Muğla’bile hararetli vatandaşlarımızla, yılbaşı tatilini ilimizde geçirecek misafirlerimizin, geçim ve atılganlık ortamı zarfında kullanılmamış yıla girebilmeleri ve keyif ve asayiş hizmetleri başta tevessül etmek üzere, amme hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla gereken eksiksiz önlemlerin alındığını” tabir etti.

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında yapılan kaza asayiş ve güvenlik toplantılarında alınan kararların üstelik gözden geçirildiği toplantıda, iklim genelindeki Güvenlik, Cingöz ve Kıran Düzenlilik birimlerimizin ayrıksı kurumlarla bile mukteza işbirliği ve koordinasyonu sağlayarak Muğla’mızdaki sağlık ortamını arkalamak amacıyla say mevhumu gözetmeden sakır sakır çalıştıklarına değinen Vali Orhan Şişman, Muğla’nın huzuru ve güvenliği amacıyla düzentileme veren herkese teşekkür ederek görevinde başarılar diledi.

Muğla Valiliği 75. Sene güruh salonundaki İl Güvenlik ve Asayiş tedbirleri toplantısına Muğla Valisi Orhan Besili’nın beraberinde Vali Yardımcısı Amaç Zerrin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Büyük Gemalmaz, İl Güvenlik Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, Periferi Düzenlilik Cenup Ege Kol Komutanı Kaymakam Süleyman Ercan ve ilgili personel katıldı. – MUĞLA

Share: