Muğla haberi: American Hospital The Bodrum Cup Yelkenli Yarışları, 15 Ekim’de başlayacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, “Maviye Vahim Katıyoruz” sloganıyla düzenlenecek American Hospital The Bodrum Cup Yelkenli Yarışları, 15-22 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Organizasyonun ölümlü sponsoru olan hastanenin tarihi sergi alanında planlı toplantıda, bu sene 34’üncüsü yapılacak yarışın etapları için vukuf verildi.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, toplantıda yaptığı konuşmada, The Bodrum Cup’ın hemen benzeri yarışma değil bazen değerlere vurgu işleyen ayrımsız anahtar olduğunu söyledi.

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras ise bu nev etkinlikleri başlatmanın olağan, sürdürmenin ağırlık olduğunu anlatım ederek organizasyonun bugünlere gelmesini sağlayanlara teşekkürname etti.

Organizasyonun süresince olmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Yürekli ise ekonomiye, turizme katkıda kâin etkinliğin katılımcılarına başarılar diledi.

Toplantıda, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, gençlere bahir sevgini ilkah etmek üzere yola çıktıklarını anlattı. Seçkin yıl, “Koylarımızı koruyalım, denizlerimizi bozulmamış tutalım” cümlelerini bıkmadan tekrarladıklarını anlatan Aras, semavi ekonominin sürdürülebilir olması için doğanın ve çevrenin korunması gerektiğini ifade etti.

Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Tevazulu dahi 15 Ekim’de kampana arak töreni gerçekleştirilecek yarışların etaplarını paylaştı.

Toplantıya, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Reisi Muhammet Tokat, Akdeniz Turizm Vakfı Umumi Sekreteri Andrew Agius Muscat ile kombinezon görevlileri ve destekçiler katıldı.

Çeşitli sanatsal etkinliklerin yapılacağı organize, tedarik yarışlarının peşi sıra 22 Ekim’de Milas Cep açıklarında sona erecek.

Share: