Muğla-Denizli karayolunda çalışmalar sürüyor

Muğla’nın karayolu altyapısının geliştirilmesi çalışmalarında gelinen akıbet buut Muğla Valisi Orhan Semiz başkanlığında değerlendirildi.

Muğla ve Denizli illerini birbirine bağlayan karayolunun bire bir zamanda Bodrum, Marmaris ve Fethiye kabilinden turizm destinasyonlarını ulaşıma sağladığı, hele yaz aylarında küsurat gidiş geliş ile gelişigüzel yolun tamamının bitümlü sıcak kokteyl haline getirilmesinin kuzey cenup aksının bütünlüğünün sağlanması, gidiş geliş birey ve mülk güvenliğinin, gidiş geliş sürüş konforunun ve yakıt ekonomisinin sağlanması açısından şanlı olduğu belirtildi.

74 kilometre uzunluğundaki Muğla-Kermen karayoluna yapılacak tesviye, danışma yapıları, güreşçi köprüsü, üstyapı işleri ile yolun tamamının bitümlü ısıdam mahlut haline getirilmesi işlerinin tahminî 2 milyar 335 milyon teklik tutacağını belirten Muğla Valisi Orhan Semiz, “Yol çalışmalarında şu anne kadar 12 km bölünmüş el bitümlü sıcak mahlut haline getirildi. Ekiplerimiz işlerini arz kısa sürede tutmak amacıyla çalışıyorlar” dedi.

Muğla- Denizli Kale el çalışmasıyla münasebetli yerine yolun başlangıcı olan Kötekli kavşağına değişik seviyeli kavşak yapılarak gidiş geliş yükünün hafifletileceğini belirten Vali Orhan Gödeş “Karayollarımızı Muğla’mıza yerinde konforda ulaşımı sağlayacak standartlara yükseltiyoruz” dedi. – MUĞLA

Share: