Müge Anlı’da Aranıyordu… Lina’nın Ölümü Sonrası Alışılmamış Gerçekler!

Müge Anlı ile Şekerli Sert programına katılan Melissa ve Abdurrahman çifti, eşinden boşanmış olan Melissa’ya cebren fuhuş yaptırmak amacıyla kaçırılan 2 ve 3 yaşlarınıdaki iki kızlarını arıyorlardı. Melissa ve Abdurrahman’a cemaziyelevvel incitici vukuf ulaştı.

Ayladır kaybolma adına aranan 3 yaşındaki Lina, ezinç ile öldürülüp buzdolabına konulmuş halde bulundu. Çağ donduran vahşetle ilişik 3 birey gözaltına makbuz. Zanlılar adliyeye atıf edilirken, cesedi teşhis eden babaannenin alattıkları çağ dondurdu.

Lina’nın ölümüyle ilgilendiren gözaltına alınan 3 şüpheli adliyeye gönderme edilirken, babaanne Hatır Erbay, Gaziantep Adli Tıp Kurumuna gelerek torunun cesedini teşhis etti.

Elan sonra açıklamalarda kâin Kalp Erbay, Lina’ya yapılan ezinç izlerini bir tane bir tane anlattı. Yaşanan vahşeti bağırarak anlatan babaannenin anlattıkları içki dondurdu:

“DEĞME YERİ SIMSIYAH OLMUŞ”

“Çocuğun bütün vücudunda sigara izleri var. Herhangi Bir yeri kapkara mosmor reşit. Meşbu şişlik, infilak etmek üzereydi. Kızı boynundan tutup sallamışlar, boynunu kırmışlar. 2 aydan fazladır cesedi dip dondurucuda duruyormuş. O anneleri Melisa’yı asın. Bunu anneleri Melisa, Mehmet Aksoy, Gamze, Kiraz hep bu arada yaptı.”

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca planlı sormaca kapsamında Şahinbey ilçesindeki benzeri adrese işler düzenleyen İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü Cinayet Çağ Amirliği ekipleri, evde taharri yaptı.

Aramada dip dondurucuda tıpkısı süredir bekletildiği melhuz ve 3 yaşında olduğu değerlendirilen bire bir kız çocuğuna ilişkin naaş bulundu. Sormaca kapsamında 3 yaşama yakalandı.

O bebeğin kimliği herkesi benzeri nöbet daha yıktı. O naaş, Atv’birlikte yayınlanan Müge Anlı ile Lezzetli Anif programına katılan anne Melisa ve eski kocası Abdurrahman Erbay’ın aylardır aradıkları kaybolma kızları Lina’nın cansız bedeniydi.

Genç kadına fuhuş yaptırmak amacıyla alıkonulan çocuklardan 1.5 yaşındaki Naime de enerjik yayına telefonla katılan benzeri kadının evinde bulunmuştu.

MÜGE ANLI KİMDİR?

Müge Anlı, 19 Aralık 1973 yılında İstanbul’da doğma, Türk monitör sunucusu ve gazetecidir.

MÜGE ANLI KARİYERİ

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Faziletkâr lisansını ise Porte Arpalık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ülfet üzerine yaptı. Monitör hayatına önceki kendisine magazin alanında başlayan Anlı, diğer bire bir magazinci Şenay Düdek’le Hat D’üstelik yaptığı Güzel Güzel adlı magazin üstüne sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı aynı izlence yaptı. Bire Bir sezon alay malay izlence yaptıktan sonradan, aynı programa Şenay Düdek ile Cidal Muazzez FOX Türkiye’dahi, Müge Anlı ise Pakize Suda’yla Geçek D’bile devam etti.

Güzel Iyi’da ki takdimcilik deneyimi ile magazinciliği bırakıp sunuculuğa geçti ve atv’da yayınlanan kendine ilgili Müge Anlı ile Tatlı Kaba ünlü ağız dalaşı programını sunmaya başladı. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan eşhas ağırlanmakta, işleyeni belli olmayan veya işleyenin bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaya çalışılmaktadır. Yeniden Lezzetli Kaba’in dışında, 2010 televizyon sezonunda, henüz ilkin Sinan Çetin’in yapmış olduğu Film Kabilinden ünlü programla ayrımsız formatta tıpkı programı atv’dahi sundu. Müge Anlı ile Mektubunuz Var ünlü programda, yaşadığı muhtelif olaylardan çevre yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan eşhas misafir edildi.

MÜGE ANLI EVLİ Mİ?

Müge Anlı evlidir. 2008’üstelik gazeteci Hisse Senedi Akdağ’dan boşandı. Bu evlilikten 1 kızı oldu.

Müge Anlı, 2022’nin yaz aylarında İstanbul Asayiş Ofis Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi.

Share: