Müftü Demirel, Mevlid Kandili’nde bütün Müslümanları camilere çağırma etti

Müftü Demirel, Mevlid Kandili’nde mecmu Müslümanları camilere nida etti

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan İlçe Müftüsü Zahit Demirel, Mevlid Kandili’nin Müslümanlar amacıyla özel bire bir yere eş olduğunu söyleyerek, o haset perestiş ederek geçirmeleri çağrısında bulundu.

Hazreti Muhammed’in (tez) dünyaya gelişinin kutlandığı Mevlid Kandili’nin İslam alemi için nazik ehemmiyet taşıdığını söyleyen Müftü Demirel, bu tün birlik camilerde Elçi Efendimiz amacıyla mevlit okutulacağını söyleyerek Müslümanları camilere nida etti. Mevlid Kandili’nin İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Tatvan İlçe Müftüsü Demirel, “Bugün Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın (asm) dünyaya teşriflerinin yıldönümü. Dolayısıyla seçme sene olduğu kadar bu yıl dahi dünyada kıpırdak bütün Müslümanlar heyecan içerisindedir. Sefir Efendimizin yaşantısını, hayatını, eş ahlakından dekoratif ahzetmek yerine umum Müslümanlar bugünden istifade etmek amacıyla hep beraber programlar yürütme ediyoruz. Türkiye geneli hep camilerde ve Tatvan’ımız de bu akşam itibariyle Sefir Efendimizin doğumunu, ahlakını anlatan Mevlid-i Şerif okutulacak” dedi.

“Sefir Efendimizin sünnetini, yaşantısını ve yaşıt ahlakını kendi hayatımızda ne büyüklüğünde uygularsak o kadar gür bire bir Mütedeyyin ergin oluyoruz”

Mevlid Kandili gecesinde neler yapılması gerektiğini de açıklayan Demirel, “Bu tün Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ı artık tanımaya çaba göstereceğiz. Delege Efendimizi insanlara imdi anlatacağız. Tabii ki Sefir Efendimizin bizim O’nu tanımamıza ve anlatmamıza ihtiyacı yoktur. Amma bizler O’na ümmet başlamak amacıyla duygusal atarak elbette kim Elçi Efendimizi bundan sonra tanımaya ve imdi anlatmaya ihtiyacımız var. Elçi Efendimizin sünnetini, yaşantısını eş ahlakını kişi hayatımızda ne büyüklüğünde uygularsak o kadar tığ gür aynı Dindar olmuş oluyoruz. Camilerde Mevlid-i Mübarek okutuluyor. Bizler yer azından o tün Elçi Efendimizin hatırına ve Tanrı rızası için camilere gideceğiz. birlikte Mevlid-i Mukaddes dinleyeceğiz, Kuran-ı Semih okuyacağız ve dinleyeceğiz. Orada yapılan duaya bizler üstelik amin diye niteleyerek ülkemize, milletimize, ölmüşlerimize ve kendimize dua edersek bu bizim üzere tıpkısı kazançtır. Şimdiden bilcümle Müslümanların Mevlid-i Nebi gecelerini tebrik kartı ediyorum. Cenab-ı Koca cümlemizi Peygamber Efendimizin şefaatine başarmış olandan eylesin inşallah” dedi.

Share: