MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçının ardından

Kültür Türkiye Kupası sonuç 16 turunda misafir ettiği Beşiktaş’ı normal süresi ve sürdürme bölümü 1-1 biten maçta penaltı atışları sonucu (4-3 ) eleyerek çeyrek finale yükselen MKE Ankaragücü’nün umumi heyet üyesi ve matbuat sözcüsü Hüseyin Aytekin, Ankara’ya bu kupayı lütfetmek istediklerini belirtti.

Aytekin, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sahada çokça gani savaşım ettiklerini ve kupada çeyrek finale yükseldikleri üzere mutlu olduklarını söyledi.

Maçta kesinleşmemiş bir VAR kararının olduğunu vurgulayan Aytekin, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Kazanırken de gâh şeyleri beyan etmek gerekiyor. Çok mail mesafede benzeri pozisyondu. Öyle benzeri pozisyonda illet VAR’a ihtiyaç oldu bilmiyorum. VAR görüntüsü çokça tutkun ve huysuz kermen peşinden alınan benzeri görüntüydü. Ancak çokça şükür penaltılarla birlikte olsa maçı kazandık. Bu sene Türkiye Kupası, MKE Ankaragücü’nün genişlik majör hedeflerinden biridir. İnşallah Ankara’ya 22 yıl sonraları tekrardan Türkiye Kupası’nı anlatmak istiyoruz. Türkiye’nin başkenti Ankara’nın önümüzdeki sezon Avrupa’de oynamasını çokça istem ediyoruz.”

Share: