Minik öğrenciler ilk mektuplarını terörle mücadele fail Mehmetçik’e yazdı

Antalya’birlikte tıpkı ilkokulun ikinci sınıfına devam fail öğrenciler, betik yazımını öğrendikleri derste, terörle uğraş eden kahraman Mehmetçik üzere duygularını kaleme aldı.

Muratpaşa ilçesindeki Dilşad Refizade İlkokulu 2-J sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Esra Teymur Polat’in işlediği derste kitap doldurulma kurallarını öğrendi.

Öğretmenlerinin sevdiklerine betik yazmaları için görevlendirdiği öğrenciler, Mehmetçik’e betik fethetmek istedi. Duygularını kaleme düzlük öğrenciler, terörle uğraş fail Mehmetçik’e bağlılaşım ve şükran duygusuyla kitap yazdı.

Öğretmenleri eliyle ekol yönetimine de bildirilen “Mehmetçik’e tezkere” etkinliği velilerin de desteği ile askerlere maneviyat desteğine dönüştü.

Mehmetçik’e ulaştırılacak öğrencilerin duygularını içeren mektupların vadi aldığı zarflara, Türk bayrağı da konuldu. Mektuplar, Mehmetçikler amacıyla hazırlanan çoraplarla paketlendi.

Mektuplar, okula mevrut askeri yetkililere konfirmasyon edildi.

“Mektuplar Mehmetçik’e gülümseme molası olsun”

Derslik öğretmeni Esra Teymur Çelik, AA muhabirine, kitap doldurulma kurallarını anlattığı derste öğrencilerin geçmiş mektuplarını Mehmetçik’e ayırmak istediğini söyledi.

Bunun kendisini duygulandırdığını dile getiren Polat, “Sevdikleri birine mektup yazmaları için düşünmelerini istedim. Öğrencilerimiz da Mehmetçik’e beğenmek istedi. Öğrencilerimin duyguları onların yüzünde hasis benzeri gülümseme olursa, yüreklerinde ayrımsız flama olursa bu bize kâfi. Mektuplarımız Mehmetçiklerimize ulaştığında öğrencilerimizin arı sili duyguları onlar üzere tebessüm molası olsun istiyoruz.”

Derslik öğretmeni kendisine 22 yıldır çalıştığını nâkil Çelik, öğrencilerin Mehmetçik sevgisi ile yetişmesinin önemine bel etti.

Okul Müdürü Sevinçli Yanık ise öğrencilerin sınırda operasyonda mevcut askere hitaben kitap yazdıklarını kaydetti.

Milli ve manevi değerlere erbap sâdır bireyler yetiştirmeye çalıştıklarını nâkil Yanık, “Yurt, simge, azamet ve kavim sevgisi tevessül etmek üzere bütün değerlere eş çıkan nesiller desteklemek için emeğimizi, çabamızı bu yönde harcama ediyoruz. Hoppadak tedrisat değil, eğitimin çokça muhteşem olduğunu biliyoruz. Tığ birlikte çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimize cemaat sâdır efrat olmaları üzere elimizden geleni yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Mektubumu okumaları mutlu edecek”

Gülce Dip Demir, mektubunda askerlere duyduğu gönül borcu duygusunu anlatım etmeye çalıştığını belirtti.

Öğrencilerden Beyza Pirhasanoğlu birlikte “Öğretmenimiz bize pusula yazmayı öğretti. İlk mektubumuzu de askerlerimize ayırmak istedik. Onları çokça seviyorum. Mektubumu okumaları beni haddinden fazla bahtiyar edecek. Onlar sayesinde bayrağımız dalgalanıyor. Mektubumu okumaları beni çokça bahtiyar edecek.” diyerek konuştu.

Muhammet Çıpa bile büyüdüğünde asker oluşmak istediğini dile getirdi.

Share: