Milli sporcu Muhammed Karayılan, 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

Milli sporcu Muhammed Karayılan, 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda zer madalya almak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde ateş parçası Karayılan, 14 Ekim’de Gaziantep’te planlı Spor Makat Muaythai Süper Ligi 7. Göl Ayağı 2. Kadro bitiş müsabakalarında böke namına milli takıma girmeye adalet kazandı.

Şubat ayında İtalya’üstelik düzenlenecek 2023 Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda savaş edecek olan Karayılan, antrenörü ve Milli Topluluk Koordinatörü Ömer Garaz’un nezdinde tedarik yapıyor.

Lise yıllarında spora başladığını tamlayan Muhammet Karayılan, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi.

Ülkesini bildirme mebzul şekilde oyun etmeyi hedeflediğini dile getiren Karayılan, şöyle konuştu:

“Bitlis Ermiş Üniversitesi Hizan Çığır Yüksekokulu Tıbbi Lansman ve Pazarlama Bölümü 2. dershane öğrencisiyim. Ömer hocamla ekti antrenmanlar yapıyoruz. Çok şükür şampiyon oldum ve milli takıma girmeye adalet kazandım. İtalya’de yapılacak şampiyonada birlikte kalburüstü tevessül etmek istiyorum. Başarımda çok iri emeği olan Ömer hocama ve destek olan herkese çokça teşekkürname ediyorum.”

Milli Takım Koordinatörü Ömer Uğur ise Karayılan’ın çok kudretli bir sportmen olduğunu, katıldığı şampiyonalarda koskocaman başarılara imza attığını ifade etti.

Avrupa Şampiyonası üzere hazırlıklara şimdiden başladıklarını anlatan Hedef, “Sporcumuz başarıları yardımıyla gücük ay ayında İtalya’bile yapılacak şampiyonaya katılmayı hak etti. Süper Küme şampiyonu olduktan sonra tek durmadı ve sonraki dönem hemencecik antrenmanlara başladı. Orada ülkemizi desise edecek sporcularımız beyninde vadi matlup. İnşallah oradan de balaban başarılarla dönmeyi hedefliyoruz.” diyerek konuştu.

Share: