Milli boksörlerden belde duyarlılığı

İtalya’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Yıldız Eş Yumruk Oyunu Milli Takımı’nın sporcuları, gereksiz zamanlarında orman ve piknik alanında çevreye atılmış çöpleri topluyor.

Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu Kadıdağı Dinlenme Kampı Merkezi’nde, Başantrenör Ahmet Çınar ile havari antrenörler Mehmet Dalbudak ve Feridun Şah gözetiminde 3 Eylül’de kampa giren Kader Karı Boks Milli Takımı’ndan 13 sporcu, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor.

Antrenör ve sporcular, İtalya’daki şampiyona öncesi hazırlıklardan arta küsurat zamanlarda dinlenme kampı merkezinin çevresindeki ormanlık alan ve piknik alanlarında çevre temizliği yapıyor.

Çevreyi kirletenleri “Çöp atmayın” mesajı

Başantrenör Ahmet Çınar, AA muhabirine, şampiyona hazırlıklarının yekpare hızıyla sürdüğünü, kampın 24 Eylül’de sona ereceğini söyledi.

Şampiyonanın 25 Eylül’de başlayacağını dile getiren Çınar, “Şampiyonadan madalyalarla dönmeyi hedefliyoruz. Bunun için mecmu gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Çevreye duygulu nesiller bakmak istediklerini vurgulayan, çevreyi kirleten insanlara dahi “Çöp atmayın” mesajı veren Çınar, “Antrenmandan boşta artan zamanlarda çocuklarımıza çevre günahsızlık bilincini ilkah etmek ve topluma üstelik farkındalık düşünmek için yakınlarda mevcut, piknik yapan insanların attığı çöpleri topluyoruz. Umarım bu kampın etrafında, doğada mevcut çöpleri insanlar aynı daha atmaz.” diyerek konuştu.

“Huy bizim, çevre bizim”

Milli yumruk oyuncusu Kaynak Benek ise kampın pir geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Antrenmanlarımız dışında boş vakitlerimizde antrenörlerimizle gelişigüzel çevreye yararlı şeyler yapıyoruz. Doğa bizim, mekân bizim. Herkesin bu konuda biraz daha şuurlu olmasını istiyoruz. Yerlere çöp atmamaları hepimiz amacıyla ferah olacak. Çöp atma ve çevrenin yapışkan olması hepimizin sorunu zira acun bizim. Bu yüzden herkesin henüz dikkatli olmasını istiyoruz.”Share: