MHP’li Dik: “Alçalma ittifakı ülkeye yarar sağlamayan haddinden fazla dokuncalı bire bir inikat haline geldi”

Ulusçu Debi Partisi (MHP) Kuruluş İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Cömert Dik, Kavim İttifakı’nı inme ittifakı kendisine nitelendirerek, “Zillet ittifakı ülkeye yarar sağlamayan çok dokuncalı bir kesim haline geldi” dedi.

MHP önümüzdeki yıl Haziran ayında yapılacak olan umumi intihap hazırlıklarını sakır sakır yerine sürdürmeye bitmeme ediyor. Seçim çalışmaları çerçevesinde illerde mitingler düzenleyen MHP, 6’ıncı mitingini 23 Ilk Teşrin Alışveriş günü Manisa’birlikte geniş katılımla gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek miting öncesi yer illeri müzakere fail MHP Teşkilat İşlerinden Mesul Umumi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Koçak Yalçın, partisinin Okumuş İl Teşkilatı’nı görüşme ederek yer ve kaza yöneticileri ile partililerle buluştu. Ziyarette açıklamalarda bulunan Ahi Dik, MHP’nin bire bir yıldan teferruatlı ayrımsız müddet önce sahaya indiğini ve 2023 intihap çalışmalarını çok erken tıpkı tarihte başlattığını ifade ederek, “Özellikle geçtiğimiz sene 4 Eylül’den itibaren partimiz öncelikle mıntıka toplantılarını ve sonrasında diyar toplantılarını gerçekleştirdi. Çabucak peşinden da bütün Türkiye’yi süzmek suretiyle ilçeleri yegâne tek musahabe ettik. İlçe İlçe Anadolu Işıklandırma ve Üslup Toplantıları şekli ile bir izan, bir mana yüklediğimiz bu ziyaretlerimizde 966 ilçeye ulaşıldı ki bu birlikte Türkiye için çok pahal aynı cirim. Bunun aceleten ardı sıra üstelik 8 Ilk Teşrin 2022 tarihinde üstelik Köyüm Benim Kardeşçe Toplantıları adı altında kullanılmamış benzeri emek planlandı. Bu planlamaya göre köylerimiz musahabe edilerek ‘milletin efendisi’ adına adlandırdığımız köylülerimiz ile hem siyaset konuşacağız, hem gündemi konuşacağız hem bile onların dertlerini dinleyeceğiz. Biz bile MHP yerine Halk İttifakı anlayışı içerisinde neler yapmaya çalıştığımızı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yaşatılması namına nasıl tedbirler almamız gerektiğini izah edeceğiz. Böylecene MHP Haziran 2023 seçimlerine büyüklüğünde çalışmalarını sakır sakır namına sürdürecek” dedi.

“23 Teşrinievvel Alışveriş Günü Manisa’de açık katılımlı miting düzenlenecek”

Seçim çalışmaları çerçevesinde miting programlarını planlamaları yaptıklarını ve özellikle Sivas başlamak amacıyla; Bursa, Kayseri, Erzurum ve Konya’dahi birbirinden iyicene manidar 5 nazik mitingi açık hava toplantısı şekliyle gerçekleştirdiklerini kaydeden MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yalçın, “Partililerimiz ve halkımız ile tıpkı araya geldi. Genel Başkanımız Izzet Bahçeli eş MHP’nin istikametinin ne olduğunu, seçime makul gidişte ne yapmaya çalıştığını ilk vasıtasız izah etti. Bundan sonraki programlarımızda üstelik bu çabamız sürecek. Zaman burada olmamızın sebebi Iş haset Manisa’dahi gerçekleştireceğimizi 6’ncı nazik mitinge ortaklık ulaşmak için hazırlanan arkadaşlarımızı yerinde sahne olmak, onların çalışmalarına haremlik etmektir. Gün boyu lüzum Yardımcı, gerekse Denizli illerimize uğrayarak teşkilatlarımızın yapmış oldukları çalışmaları inceledik. Zer arkadaşlarımız Aksata gününe hazır haldeler ve bilcümle birlikte Manisa’ya geçip partimizin umumi başkanı Bahçeli beyi orada bekleyeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmasının böylece Budun İttifak’ını ‘cezir ittifakı’ adına nitelendiren Sert, şunları kaydetti:

“MHP’nin icap becerikli kadrosu, gerekse illerimizdeki özellikle il başkanından tutun teşkilatın seçkin kademesindeki zer arkadaşlarımız, Topluluk İttifakı anlayışının nereye ve hangi şekilde seslenme ettiğini vatandaşlarımıza izah etmeye çalışıyorlar. Bunu yaparken bile tabi ki mezellet ittifakının içine düştüğü o sefilliği anlatıyorlar. Bundan Sonra bu konvansiyon ülkeye yarar sağlamayan haddinden fazla zararlı bir barışma haline gelmiştir. Bunları vatandaşlarımıza anlatıyoruz, anlatmaya üstelik devam edeceğiz.”

MHP Kuruluş İşlerinden Mesul Umumi Başbuğ Yardımcısı Prof. Dr. E. Cömert Dik’ı İl Başkanı Haluk Alıcık ve Efeler İlçe Başkanı Ahmet Dominant ile yönetim kurulu üyeleri karşılarken, ziyarette MHP Gestalt Umumi Heyet (MYK) Üyeleri Bahir Depboylu ve Burak Güreşçi da hazır bulundu. – AYDIN

Share: