MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Yavaş Yavaş 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Işıklandırma” toplantısı organize edildi.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, Şehremaneti Firez ve İş Merkezi Konuşma Salonu’nda planlı toplantıda, Cumhur İttifakı kendisine yaptıklarını anlattı.

Halk İttifakı’nın bugüne büyüklüğünde “yapamaz” denilen herhangi bir şeyi yaptığını tamlayan Haberal, “Topluluk İttifakı’nın hangi yaptığını biliyorsunuz. Topluluk İttifakı Türk bayrağını yeryüzü yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Şarki Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını yer yükseğe çıkartıyor.” diyerek konuştu.

Haberal, Halk İttifakı kendisine seçmenlerinin verdiği desteğe olağandan müstahak olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz bu inançla ara sıra şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ ferasetsiz makbuz mı? Makbuz, seçkin yerde söylüyoruz. Gökçe Vatan dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Benzeri şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Şimal Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da hangi işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun yardımıyla yaptığımız anlaşmayla tıpkı ana kara sahanlığı anlaşması yaptık. Onun sebebiyle gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri değme şeyi yaptık.”

Cumhur İttifakı’nda YANLIŞSIZ Parti ve MHP beyninde ayrımsız sav olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı sabık süredir Topluluk İttifakı’nda YANLIŞSIZ Öğür ve MHP arasında yer ufak bir tartı duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımızın arasında en ufak bire bir yüklülük duydunuz mu? Bütün ‘yürü’ dedik, hançer gibi saplandık hep hainlerin yüreğine. Amma Halk İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diye konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Bağımsız Bayraktar, Yanardağ Dudu ve Musa Basit ile Şebinkarahisar Şehremini Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, DOĞRU Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Misyon Kısım, mahalle ve köy muhtarları ile partililer katıldı.

Share: