Metin kasaba için İstanbul’dan yola çıkan çiftteker takımı Konya’ya ulaştı

Çevre Kuruluşları Tesanüt Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Yardımlaşma ve Hukuk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Sağlıklı Kasaba İçin Velespit Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık tesis etmek amacıyla kestirmece 650 kilometrelik yolculukları sırasında belde temizliği da özne 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın peşi sıra serencam durakları Konya’üstelik Sadrettin Konevi ve Şems-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni konuşma etti.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın huzurunda olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu kabil etkinliklerin apayrı platformlarda üstelik yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini aktaran Coşar, “Sabık hafta sonu kıran temizliği, bu hafta çiftteker turu kabil etkinliklerle toplumu belde konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışacağız.” diyerek konuştu.

Bisiklet sporcusu Nurullah Bulat dahi kendilerine türlü imkanlar sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın kocaman tıpkı derrace şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’de hep Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üstüne semavi ayrımsız boya sürmekle bisiklet yolu olmuyor. Bisiklete ayrık yolların olduğunu burada gördük. Rağbet rahatlığıyla ayaklık çevirdik.” ifadesini kullandı.Share: