Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağmur 4 çağ çalışkan olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere göre; Kuzey, bağırsak ve maşrık kesimlerinin modüler düzlük kayran haddinden fazla bulutlanmış, Karadeniz, İç Anadolu’nun gün doğusu akarsu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun yıldız ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ölçülü ve şark Toroslar mevkiinin domestik gelmek için sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı, gayrı yerlerin birkaç bulutlanmış ve engelsiz geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz bölge geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik yerine akva olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel yerine akva olması beklendiğinden yaşanabilecek hırçın şartlara alın (larp baskın, yerli feyezan, saika, yağmur anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) tetik ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şarki Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve yer saha gücük kesiksiz fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Dikme ve direk devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar vb) tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlanmış, doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerel tutmak için boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlanmış

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlu

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve bariz geçeceği aritmetik ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve açıkça

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve münhal

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile itidalli ve maşrık Toroslar mevkiinin domestik tutmak üzere bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil doğmak üzere sağanak ve asuman curcunalı bora yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve sarih, bağırsak kesimleri parçalı bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba domestik girmek için sağanak ve asuman ses boğanak yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve kemiksiz, gittikçe parçalı bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerli koyulmak amacıyla bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonra kuzey ve maşrık çevreleri domestik kalkışmak üzere sağanak ve gök ses bora yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra evcil koyulmak için bora ve asuman curcunalı bora yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve berrak, tedricen modüler bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları cenup çevreleri evcil tevessül etmek için sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı meydan kayran çokça bulutlanmış, kesim genelinin yerel olmak amacıyla espaslı boğanak ve yer kayran asuman ses bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda yerli kendisine sağlam olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları yerli gelmek üzere bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerel tutmak amacıyla boğanak ve gök patırtılı bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yerli kalkışmak üzere boğanak ve gök ses bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerli doğmak üzere sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda meydan yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı meydan saha çokça bulutlanmış, havza genelinin evcil atılmak için aralıklı sağanak ve yer meydan asuman ses bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlanmış, domestik kalkmak üzere bora ve gök gürültülü boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba domestik adına kuvvetli tevessül etmek için fasılalı bora ve asuman ses sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra yerli olarak akva tevessül etmek amacıyla aralıklı bora ve gök curcunalı bora yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba domestik yerine sağlam atılmak üzere fasılalı boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı yer düz çokça bulutlu, kuzeyi ile yavaş yavaş batısının evcil tutmak için boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli namına sağlam olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve bazen kısa devamlı sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap pusulası ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve meydan vadi çok bulutlu, gün ortası saatlerinden sonra domestik atılmak için boğanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve düz saha haddinden fazla bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve az bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin domestik başlamak amacıyla bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve ara sıra gelişmemiş süreli sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği durum ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve açık anbean parçalı bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra evcil görünmek üzere sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve kategorik giderek modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve meydanda tedricen parçalı bulutlu

Share: