Meteoroloji, Gün Doğusu Karadeniz’de Yaşanacak Fırtına ve Sele Alın Uyardı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, cuma namazı günü Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de boğanak yağmur beklendiği duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; sel, su baskını, sebep, göçü, yağmur takkadak akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cuma namazı haset Gün Doğusu Karadeniz bölgesinde dağ yağış beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına göre Giresun ve Trabzon’da kuvvetli, Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde haddinden fazla sağlam ve keskin bora yağışın beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; sel, seylap, yıldırım, göçü, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; 23.09.2022 Cuma Namazı ilk saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde sağlam (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde çok sağlam ve biberli (51-100 kg/m2) bora ve gök curcunalı sağanak yağmur beklendiğinden yeğin, seylap, sebep, göçü, yağmur takkadak kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: