Meral Akşener teröristle fotoğrafı çıkan HDP’li icra vekili üzerine ilk kez konuştu

İyi Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener yıldırıistle fotoğrafları ortaya çıkan HDP’li âdemoğlu karşı ilk defa konuştu.

İyi Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, şunları söyledi:

– İYİ Parti’nin tutumu herhangi bir antlaşma yıldırı, teröristle iltisak gibi konularda berrak ve nettir.

HDP’li Semra Evire Çevire’mağara terörist ile çıkan fotoğrafları tartışılmaya bitmeme ediyor. Fotoğrafların üzerinden eyyam geçmesine karşın açıklama yapmaktan mümteni CHP ve İyi Tümen ise tepkilerin odağı oldu.

14 Sülale’ta Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Ağır Sıklet’ı ziyaret fail İyi Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener’e Pir’mağara fotoğrafları soruldu. Cumhurbaşkanı’nın konuda açıklaması olmadığını savunan Akşener, hülasanin Sedir Genel Asamble’a gelmesi halinde “evet” diyeceklerini açıkladı.

– Ben bildiğim kadarıyla, AKP Umumi Başkanı Erdoğan‘ın bu konuda ne dediğine dayalı bilgim bulunmayan. Semra Domuzuna isimli milletvekilinin fezlekesi gelecek. Bu fezlekeye arkadaşlarımdan bildiğim, ‘peki’ oyu verecekler.

– Edirne’deki, arz balaban hesabı İmralı’dakine verecek. Onların dahi zat içlerinde ayrı ayrımsız hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı dahi yapacaklar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri üstelik soruldu Akşener’e.

Abdullah Öcalan‘la, Selahattin Demirtaş arasındaki hesaplaşmayı söyleyebiliyor, yer hafifiyle ayıptır. Bu de fezleke gerektiriyor.

İYi Tümen Genel Başkanı Ulus İttifakı’ndaki namzetlik tartışmalarını birlikte değerlendirdi. Kriz var ya dahi yok demedi. Halk ittifakının üstelik adayının muhtemelen olmadığını savundu.

– Haddinden Fazla alçalma ediyorlar da kendisinin dahi adaylığı anlaşılan değil.

 

Share: