MEMLUK İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh, Kocaeli’de gelişim insanlarıyla buluştu Açıklaması

ABD İstanbul Başkonsolosu Julie Eadeh, “KÖLE ile Türkiye arasındaki konuşu ilişkinin kalbi Kocaeli’da atıyor, bu iş serencam merhale şümullü olan ittifakımızın merkezinde düzlük alıyor.” dedi.

Başkonsolos Eadeh, Kocaeli’da KUL ile Türkiye ortada yapılan ihracat, envestisman ve teşviklerle ilişkin konuları görüşmek amacıyla gelişim insanlarıyla ayrımsız araya geldi.

Toplantıda Kocaeli’üstelik bulunmaktan kıran mutlu olduğunu tamlayan Eadeh, Kovid-19 salgınının arkası sıra ticari ilişkileri karşı karşıya görüşüyor olmaktan sonuç kademe mutlu olduğunu söyledi.

Eadeh, Osmanlı’dan bugüne sanayinin varlığının Kocaeli’birlikte tüvana şekilde hissedildiğini kaydetti.

BENDE ile Türkiye arasında ihracat oranının bu sene artmasından dünya bahtiyar olduğunu tabir eden Eadeh, şöyle bitmeme etti:

“Zaman aramızda kâin şirketler global boyutta otomotiv sektöründen, azık ve meşrubat dağıtımına büyüklüğünde çokça değişik hareket alanını desise etmekteler. Küresel boyutta rekabet içindeler. ÇAKER, Kocaeli’nin genişlik aşkın ihracat yaptığı 3 ülkeden birisi. ÇAKER ile Türkiye arasındaki konuşu ilişkinin kalbi Kocaeli’de atıyor, bu kazançlı alım satım son aşama şümullü olan ittifakımızın merkezinde kayran alıyor. Hem burada hem ESIR’birlikte istihdam sağlanmasına katkıda bulunuyor”

Eadeh, Kocaeli’deki şirketlerin Türkiye ile BENDE arasındaki hesaplı ilişkinin geleceği açısından dirimlik önem taşıdığını belirterek “Hem jeopolitik hem da kazançlı anlamda dayanabilen çokça zorluğun olduğunun farkındayım, daha fazla büyümeyi motivasyon edecek artı envestisman ortamı ve politikaların desteklenmesini daha bile yetişkin kılıyor. Bizler için daha fazla olanağın sağlanması için sizlerle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” diyerek konuştu.

Share: