Melikgazi’nin yoğun yoğun sabık yaz kursları sona erdi

Melikgazi Belediyesi’nin Ahali Eğitim Müdürlüğü ile alay malay 250 derslikte ve 120 öğretmenle 12 bin kişiye eğitim verdiği yaz kursları sona erdi.

Birçok ayrımlı branşta açılan yaz kurslarına katılan füru ve gençler amacıyla kapanış programı düzenleyerek çocuklar ve aileleriyle tıpkı araya mevrut Melikgazi Belediye Reisi Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Ahali Yetişek Müdürlüğü’müz ile gelişigüzel 250 derslikte ve 120 öğretmenle tamam 12.000 kişiye eğitim bilimi verdik. Yoğun komple etkinliklerle sabık ayrımsız dönemin ardından Yaz Kurslarımızın kapanış programını gerçekleştirdik. Türlü branşlarda açılan kurslara katılan kollar ve çoluk çocuk tıpkı yandan yaz tatili boyunca öğrendikleri hünerleri sergilerken, bir yandan da kat sevincini yaşadılar. Kapanış programımız devir boyu çocuklarımızın hazırladığı etkinliklerle kırcı meşbu geçti. Palyaçolar, sihirbaz, skeçler, yarışmalar, ahali oyunları, futbol turnuvası, taekwondo ve Idman gösterilerinin kayran aldığı programda çocuklarımız öğrendiklerini sergiledi. Çocuklarımız değme yıl olduğu kabil bu yaz döneminde bile bir nice alanda hem eğlendi hem bile öğrendi. Gençliğe envestisman geleceğe yatırımdır. Çoluk Çocuk bizim geleceğimiz. Bizlerde uray olarak onların sosyalleşmesi, bilgisini artırması ve bire bir zamanda eğlenmesi için tıpkı çok aktiflik ve izlence düzenliyoruz. Onlar amacıyla çalışmaya bitmeme edeceğiz. Evlatlarımızın mutluluğu, huzuru ve geleceğe hazırlanması için çalışıyoruz. Parçalanmamış çocuklarımızı tebrik ederim” dedi.

Programda birde ayak topu turnuvası düzenlendiğini söyleyen Başbuğ Dr. Palancıoğlu iki takımın karşılaşmasını izleyerek, “Melikgazi Belediyesi Yaz Ayak Topu Okulları arasında planlı turnuvada geçtiğimiz hafta Melikgazi Cup 2022 eleme maçları yapılmıştı. Finale mütezayit Tınaztepe ve TOKİ takımı arasındaki kudretli mücadeleyi bile izledim. Çocuklarımızın sporlar ilgilenmesi haddinden fazla makro. Turnuvayı kazanan Tınaztepe takımına kupasını birlikte ikram ettik. Maşallah kollar çok kalburüstü. Kendilerini tebrik kartı ediyorum” diye konuştu. – KAYSERİ

Share: