Melez ördekleri Kars Çayı’nı aşiyan tuttu

Aşılanmamış ördekleri Kars Çayı’nı aşiyan tuttu

Onlarca yeşilbaş badi çayda şart aradı

KARS – Antipatik havanın çalışkan olduğu Kars’ta yeşilbaş melez ördekleri, Kars Çayı’nın mesken tuttu.

Kars’ta ötede soğuklardan çevre tamamen donan Kars Çayı’nın küşade küsurat bölgeleri karışık ördeklerine aile sahipliği yapıyor. Yem bulmakta sıklet calip yaban ördekleri, merkeze yakın bölgelere gelerek burada karınlarını doyurmaya çalışıyor.

Aşırı soğuklardan kontra etkilenen onlarca melez ördeği, Kars Çayı’nın buz tutmayan noktası olan Kars Kalesi önüne geliyor. Burada insanlara aldırış etmeden karınlarını doyuran ördekler, daha sonra bölgeden uzaklaşıyor.

“Karışık ördekleri Kars Çayı’nı bastı”

Onlarca çandır ördeğinin bir arada olduğuna rapor eden Kilolu İlbeyi, “Melez ördekleri Kars Çayı’nı bastı, Çayda kendilerine şart arıyorlar. Ördeklerin sürüsüne bire bir bakar mısınız? Gelgel itici hayvanların gidip araç bulacağı vadi bulunmayan. mevrut burada eşya arıyorlar. Bu sezonda Kars’ta ördek, hangi adamakıllı hayvanat mevrut” dedi.

Aşırı soğuklardan donan Kars Çayı’nın donmayan bölgelerinde çandır ördekleri yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor. Esmer avının yasaklanmasıyla gelişigüzel çandır ördekleri dahi merkeze kadar geldi. Kars Kalesi bölgesinde şart arayan ördekler, renkli görüntüler ortaya çıkardı.

Share: