MasterChef’te sıkıntılı anlar! Oyunu kaybeden yarışmacının sözleri reis Mehmet Yalçınkaya’yı çıldırttı

TV8 ekranlarının sevilen yarışması MasterChef Türkiye, dün akşam 71. bölümüyle ekrana geldi. Haftanın ikinci ayrıcalık oyunu üzere karşı karşıya gelen takımlar, kahvaltılık tarifler hazırladı. Şeflerin istediği yemeklerde rate olan kırmızı takım, ikinci sefer dokunulmazlığı kaybetti. Ferdî imtiyaz oyununda savaşım fail yarışmacılardan Fatma Ziya’un savunması ise şef Mehmet Yalçınkaya’yı sinirlendirdi.

FATMA AYDINLIK: TAKIMDA SIKINTI GÖRMÜYORUM

Dokunulmazlık oyunu öncesi yarışmacılarla dostça eden Danilo Zanna, Fatma Ziyali’a “Sen hemen katmer mi yaptın?” sorusunu sordu. Yaptıklarından bahseden Fatma Aydin ise “Yarayışlı şefim yemeden içmeden katmer yapmadım. İlk önce Iftihar’a muavenet etmek istedim. Böreğin içerisini ego yaptım. Sonradan ona verdim. Süt reçelini çok bilmiyordum. Baktım bilenler var, onlara isnat etmek istedim. Katmer arasında kalmıştı. Ego birlikte ‘Alayım, yapayım’ dedi. Elan önce yapmadım amma hamurunun şüphesiz açıldığını biliyordum. Barış’ı suçlayamam. Ego kendim istedim aldım. O arada dahi geldi Yağız üstelik yardım etti. Fırın mahmul olduğu amacıyla Kıvanç pişirdi sıhhatli olsun. Ekipçe çalıştık. Açıkçası ben takımda aynı bastırık görmüyorum amma belki merhem verilirken tıpkısı güçlük reşit kabil” dedi.

YALÇINKAYA: VALLAHİ DELİRECEĞİM

Sinirlerine bilgili olamayan yarışmacının sözlerini yarıda kesen Mehmet Yalçınkaya, “Delireceğim, vallahi delireceğim! Bundan Sonra anlatamıyoruz derdimizi. Kendi kendime konuşmaya başladım yani. Hangi sorunu bulunmayan? Çiğ yemekler var, çıkmayan yemekler var. Yarışmacılar mutlu ve kudretli olduklarını söylüyor.”

YARIŞMACILARI UYARDI

Yalçınkaya’nın tepkisinin ardından konuşan Fatma Nur ise şunları söyledi: “Şefim takkadak imece usulü çalıştığımızdan bahsediyorum. Cümle birbirine yardım etti. ‘O konuda iyiydik’ geçmek istiyorum. Yoksa dediğiniz üzere; yetmeyen 6, 7-8 sepici var sanırım. O yüzden ben dahi üzgünüm türkçesi amma yapabileceğimiz bir özdek namevcut.” Mehmet Önder bunun konusunda “Ihvan öz içinizdeki hataları konuşmadığınız sürece bu bitmeme edecek” diye niteleyerek yarışmacıları uyardı.

ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın yargıcılar kurulu üyeliğini yaptığı MasterChef’te evvel dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı bando oldu. Yapılan oylamada ise haftanın geçmiş adayları Vural ve Atike seçildi. İkinci dokunulmazlık oyununu üstelik kaybeden al takımda ferdî dokunulmazlığı kazanan Yağız, Fatma Fer’u eliminasyon adayı yaptı. Takım ortada yapılan oylama sonucu özge namzet birlikte Hazar oldu.Share: