MasterChef Türkiye’nin şampiyonu Dokuz Canlı Yavuz oldu

Yargıcılar Kurulu üyeliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun üstlendiği MasterChef Türkiye, evvel akşam bitiş bölümüyle seyirci karşısına imdi. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışmada 6 aydır yarışan Kıvanma ve Güçlü, kupanın sahibi görünmek için ter döktü.

METİN ŞAMPİYON OLDU

Stüdyoda yapılan alaylı törende Mukavim ve Iftihar en lezzetli yemekleri yaparak şeflerden genişlik efdal puanı almaya çalıştı. Gecenin böylece ise Güçlü, şeflerden aldığı puanlarla MasterChef Türkiye 2022’nin şampiyonu oldu. Yarışmada geçen yıl birinci olan isme sivri fazla verilirken bu senenin kazanına hangi bağış verileceği ise henüz bilinmiyor.

“NİŞANLIMA VERDİĞİM SÖZÜ TUTTUM”

MasterChef Türkiye kupasının sahibi olan Mukavim Çetince, “Gine san kazandı. MasterChef bitti o da bitti. Kıvanç abiyi kutlama ediyorum. Bu zamana büyüklüğünde haddinden fazla domuzuna bire bir vakfe sergiledi. Seçkin ahit bana bindi oldu. Bence bugün ikimiz de böke olduk. Çabucak birimiz sözünü tutmuş oldu. Ben nişanlıma verdiğim sözü tuttum. O yüzden haddinden fazla mutluyum” ifadelerini kullandı.

MASTERCHEF METİN KİMDİR?

MasterChef 2022’nin iddialı isimlerinden olan Stabil Yavuz, 24 yaşındadır. Bolu Mengen’li olan Ağır, Millî Tendürüst Şefler Yarışması’nda birinci oldu. MasterChef Türkiye’nin esas kadroya giren evvel âdem kendisine ilgi calip yarışçı, 2014 yılından beri aşçılık yapıyor. MasterChef Dayanabilen daha evvel MasterChef yarışmacıları Dilan ve Erkan’a çalıştığı mekanlarda şeflik yaptı.

Share: