Martir Piyade Üsteğmen Erkuş, memleketi Malatya’da akıbet yolculuğuna uğurlandı

Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Yaya Üsteğmen Serkan Erkuş’un cenazesi, memleketi Malatya’üstelik toprağa verildi.

Şehit Erkuş (28) amacıyla Malatya Kent Mezarlığı Kabristan Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine ailesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Su Kederli, Milli Defans Icra Vekili Yardımcısı Şuay Alpay, Malatya Valisi Hulusi Şahin, YANLIŞSIZ Tümen Malatya milletvekilleri Öznur Inmeli, Bülent Tüfenkci, Ahmet Şarap ve Kağan Kahtalı, 2. Kalabalık Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra şehidin naaşı, askerlerin omzunda taşınarak külliyen arabasına konuldu.

Nazır Kederli, şehidin annesi Suna Erkuş ve Milletvekili Öznur Çalık ile dal kola girerek heyetiyle arabasının arkasından yürüdü. Izdıraplı, şehidin annesi Erkuş’u avunç etti.

Kız kardeşi Serpil Erkuş dahi şehidin üniformasını giyerek heyetiyle arabasının uğrunda kucağında abisinin fotoğrafını taşıdı.

Şehit Üsteğmen Erkuş’un naaşı Malatya Şehitliği’nde defnedildi.Share: