Martir annesi oğlunu leşker selamı ile uğurladı

Martir annesi oğlunu er selamı ile uğurladı

Mersinli martir sonuç yolculuğuna gözyaşları ortada uğurlandı

MERSİN – Hususi Kuvvetler Komutanlığında paraşüt eğitimi sırasında kaza geçirerek şehit olan Gedikli Kıdemli Çavuş Özkan Demir, memleketi Mersin Ağacı’de sonuç yolculuğuna uğurlandı. Şehidin eşi Hanife Çipo henüz bire bir sene önce evlendiği kocasına tabutuna sarılarak veda ederken, annesi Aysel Demir ise oğlunu asker selamı ile uğurladı.

Dün birliğinde paraşüt eğitimi sırasında ilçe geçirerek martir olan Gelgel Piyon Gedikli Mümessil Çavuş Özkan Çıpa üzere zaman Muğdat Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi. Törene, Mersin Ağacı Valisi Ali Hamza Güreşçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Mıntıka ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kopukluk, milletvekilleri, ilçe şehremaneti başkanları, il protokolü, askeri personel ile ağababa Sami ve esas Aysel Çipo ile eşi Hanife Çipo ve yakınları katıldı. Yakınlarının, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak etraflı müddet yaş döktüğü törende, cenaze namazını İl Müftüsü Işıklı Yığman kıldırdı. Salat sonrası yapılan duanın ardından askerler omzunda şehidin tabutu, cami avlusundan tümden arabasına kadar taşındı.

Top arabasında bire bir müddet askeri takım eşliğinde taşınan şehidin tabutuna sarılan esas Aysel Çıpa, evladının peşi sıra “Zaman çocuğumun düğünü, vatana feda olsun” diyerek ağıt yaktı. 1 yıl önce evlendiği öğrenilen Özkan Demir’in cenazesi, elan sonradan Mersin Site Mezarlığındaki şehitliğe götürülürken, ana Aysel Çipo oğlunu çeri selamıyla uğurladı.

Share: