Manisa memleket merkezini besleyecek yıpranmamış kuyudan saatte 28 ton su alınacak

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa merkezin içme suyu kalitesini artırmak üzere, Akpınar İçme Suyu Tesisinde yeni açılan istikşaf kuyusundan saatte 28 titrem su basacak olan eskimemiş pompanın bağlantısını tamamladı. Hareketlilik Araba ve Gereç İkmal Dairesi Başkanlığınca ölçülü çalışmada, ekiplerin son kontrolleri ile gelişigüzel bakir kuyu faaliyete geçirildi.

Manisa Akarsu ve Şebeke İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içmece suyu ihtiyaçlarına yönelik attığı adımlara benzeri yenisini daha ekledi.

Ruh Araba ve Gereç İkmal Dairesi Başkanlığı bünyesinde düzenlenen çalışmalar çerçevesinde, Manisa merkeze yeni ayrımsız içmece suyu kuyusu daha kazandırdı. İl merkezine arttırma akarsu takviyesi yapması üzere açılan eskimemiş sondaj kuyusuna, saatte 28 titrem akarsu kapasitesi olan motopomp sistemi ekiplerin özveren çalışmaları ile faaliyete makbuz.

“Vatandaşlarımıza metin içme suyu ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz”

Hesaplı icraat ile ilişkin açıklamalarda bulunan Cümbüş Araba ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Eksiksizlik Iri, “Manisa Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Cengiz Ergün’ün de çokça yakından takip ettiği bildirme cesim konuların başında içme suyu gelmekte. Bizlerde başkanımızın talimatları doğrultusunda vatandaşlarımıza metin içmece suyu ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Gelişigüzel kesiminde bildiği gibi büyüklük genelinde yaşanan yağışsızlık sebebiyle Manisa’bile birlikte düz altı suları yavaş oranda çekilmeye başladı. Bu doğrultuda gerek memleket merkezi lüzum ilçe merkezlerinde çalışmalarımızı yoğunlaştırarak vatandaşlarımıza selis ve zinde içmece suyu duyurmak üzere çaba gösteriyoruz. Bu çerçevede memleket merkezini besleyecek olan yıpranmamış etüt kuyumuzda çalışmalarımız tamamlandı. Yıpranmamış kuyumuza saatte 28 titrem akarsu basacak olan motopomp sistemimizi ekiplerimizin özverili çalışmaları ile faaliyete aldık. Manisalı vatandaşlarımıza alımlı çalımlı olmasını diliyorum” dedi. – MANİSA

Share: